iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Pociąg do "Komedy"

Zdjęcie: umostrow.pl
Krzysztof „Komeda” Trzciński, urodzony w Poznaniu kompozytor i pianista jazzowy, swoje życiowe losy związał m.in. z Ostrowem Wielkopolskim. W pierwszym uczęszczał do miejscowego ogólniaka im. Jana Kompałły i Wojciecha Lipskiego, zaś w stolicy Wielkopolski, kształcił się na Akademii Medycznej.

W 90. rocznicę urodzin pioniera nowoczesnego jazzu w Polsce, Koleje Wielkopolskie pokusiły się o prezent dla artysty a także miłośników jego twórczości. Jest nim nadanie kursowi pociągu relacji Poznań - Ostrów Wlkp., patronatu Krzysztofa "Komedy" Trzcińskiego.

Pamiątkową tablicę kierunkową z rąk Mikołaja Grzyba, członka zarządu spółki Koleje Wielkopolskie, odebrała w Poznaniu prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek, a następnie wsiadła do "patronackiego" pociągu, który ruszył w drogę do Ostrowa.

- Dziś i ja miałam przyjemność podróżować pociągiem „Komeda” . To była przemiła wyprawa, z przemiłymi ludźmi. Cieszę się, że mogliśmy się spotkać i porozmawiać o Komedzie, jego muzyce i jego ostrowskich przygodach. W końcu to tu, w naszym Ostrowie, narodził się jego jazz. Polecam serdecznie podróże "Komedą"- zachęca Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

"Komeda" będzie kursował codziennie. Z Poznania będzie wyjeżdżał o godz. 11:32 i meldował się w Ostrowie Wlkp. o 13:06. Natomiast w drogę powrotną do stolicy Wielkopolski będzie wyruszał o godz. 14.24. Natomiast o relacjach Krzysztofa „Komedy” Trzcińskiego z Ostrowem Wlkp. można "poczytać" na wystawie „Komeda. Pociąg do jazzu”, która znajduje się przy wejściu głównym ostrowskiego dworca kolejowego i puszczana jest także na ekranach w wagonach "Komedy".

To jednak nie koniec niespodzianek związanych z kompozytorem, które przygotował ostrowski samorząd. W przyszłości ma powstać neon, który ozdobi mural z wizerunkiem artysty.

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również