iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Po raz kolejny „W salonie muzycznym z Fryderykiem i jego muzami”

2022-11-22 08:24:47
Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

„W salonie muzycznym z Fryderykiem i jego muzami” – taki tytuł nosi widowisko artystyczne stworzone przez ostrowskie Koło Towarzystwa im. Fryderyka Chopina. Pierwsze, romantyczne spotkanie z wielkim kompozytorem odbyło się w Forum Synagoga w miniony wtorek. Kolejne zaplanowano na wtorek, 22 listopada, na godzinę 15:00. 


„W salonie muzycznym z Fryderykiem i jego muzami” spotkali się uczniowie IV Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina oraz Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego. W spektaklu teatralnym wyreżyserowanym przez Wielisławę Dankiewicz-Czajkę spotkanie Chopina z jego muzami zaprezentowali podopieczni Hanny Olejnik: Tobiasz Bartczak, Wiktoria Czerniak, Wiktoria Klupieć oraz Żaneta Matylek. Z kolei pianiści klasy instrumentów klawiszowych pod kier. dr. hab. Adama Podskarbiego i Iwony Nowosad - Martyna Glubiak, Patryk Jankiewicz, Sylwia Kulas, Paulina Napierała oraz Wojciech Pietrzak - odpowiadali za oprawę muzyczną. W końcowej części spektaklu zaprezentowały się członkinie ostrowskiego Koła Towarzystwa im. Fryderyka Chopina.   

Widzowie mogli też wysłuchać wykładu profesora dr. hab. Jana Galanta, który opowiadał o romantycznym salonie. W scenografii wykorzystano prace plastyczne uczniów IV LO pod kierunkiem Agnieszki Lisiak Skórki oraz obrazy autorstwa Małgorzaty Sęk z wystawy „Czułość”.

Kolejne spotkanie „W salonie muzycznym z Fryderykiem i jego muzami” odbędzie się w Forum Synagoga 22 listopada, o godzinie 15:00. Wstęp jest wolny.

 

Źródło: powiat-ostrowski.pl


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU