iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Po raz 11. zagrali w szkole specjalnej

2022-01-20 14:01:00
Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl
13 stycznia w Zespole Szkól Specjalnych odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na okulistykę dziecięcą.

Orkiestra w kraju i na świecie będzie już grała po raz 30., a w tej szkole zagrała po raz 11. Przewodniczącą sztabu WOŚP w szkole była jak zawsze Magdalena Jończak, a wolontariuszami nauczyciele: Anna Fiałkowska, Marta Mydlak, Małgorzata Hajdukiewicz, Daniel Czubak oraz nasz absolwent Robert Jończak.

Finał rozpoczął się  występem tańca współczesnego grup tanecznych DROPSY i ASTRUM ze Studia Taneczno-Artystycznego Artscool. Uświetnił go także występ chóru szkolnego pod przewodnictwem nauczyciela Michała Szpajdy.

W sali widowiskowej dla wszystkich uczniów została zorganizowana licytacja na rzecz WOŚP, w przerwach której odbywała się dyskoteka. Na licytację czekali z niecierpliwością uczniowie i nauczyciele. Licytacja była bardzo zacięta. Uczniowie przebijali minimalne kwoty na równi z nauczycielami.

Prowadzący licytację - mieli pełne ręce roboty, a emocje udzielały się wszystkim uczestnikom. Finał zakończył występ gościa specjalnego Bogny Kowalskiej.

W tym roku nasi uczniowie mieli także możliwość zakupienia w czasie trwania imprezy, pysznych pączków,  galaretek, wafelków i soczków za symboliczne 2 złote wrzucane do orkiestrowych puszek.

Pobity został kolejny rekord - 3 057 zł!

 

Źródło: powiat-ostrowski.plCzytaj również