iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Po raz 10 w Nowych Skalmierzycach

Po raz 14 w całej Polsce, a 10 w Nowych Skalmierzycach zabiło „Motoserce” – pod hasłem tym kryje się ogólnopolska akcja przeprowadzana przez motocyklistów zrzeszonych w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych, która ma na celu propagowanie idei honorowego krwiodawstwa i pobór krwi.

Tym razem skalmierzycki klub „Iskra” MC Poland, który zorganizował przedsięwzięcie na terenie miejskiego stadionu, do swoich zamierzeń dołożył również zbiórkę na leczenie chorej na SMA1 małej Jagódki, a w przedsięwzięciu wsparli go liczni sponsorzy oraz organizacje społeczne, w tym Stowarzyszenie Eudajmonia czy harcerze ze Szczepu „Granica” im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach. Akcję współfinansował także samorząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce: - Cieszy, że takie akcje potrafią jednoczyć i wciągać do pomagania innych – powiedział obecny na festynie burmistrz Jerzy Łukasz Walczak – „skutkiem ubocznym" tego naszego wspólnego pomagania jest zaś wyśmienita zabawa oraz integracja mieszkańców, którzy przybyli tu całymi rodzinami.

Wśród atrakcji znalazły się m.in. parada i wystawa motocykli oraz aut, koncerty, pokazy: jazdy trialowej w wykonaniu Przemysława Kaczmarczyka, ratownictwa medycznego i drogowego a także psów obronnych, pojazdy wojskowe i militaria, tor gokartowy, stoisko fryzjerskie, konkursy dla dzieci, zamek dmuchany, malowanie twarzy, zagroda z alpakami itp.

Zabawę zakończono pokazem fajerwerków.

 

Źródło: M. Kąpieliska

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI