iOstrowWlkp.pl reklamy
Wtórek

Po powiatowej spartakiadzie LZS

2018-02-28 08:52:24
Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl
XX Zimowa Powiatowa Spartakiada LZS Mieszkańców Wsi Powiatu Ostrowskiego wyłoniła zawodników, którzy będą reprezentować nasz region na szczeblu wojewódzkim.

Zawody odbyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej we Wtórku.
 
W tegorocznych zmaganiach rywalizowali sportowcy z Raszkowa, Przygodzic, Odolanowa oraz gminy i miasta Ostrów Wlkp.
 
Rywalizowano w pięciu konkurencjach: podnoszenie ciężarka 17,5 kg w kategorii zawodników do 80 kg i powyżej 80 kg., rzut lotką do tarczy, przeciąganie liny, strzał piłką do bramki oraz wielobój rekreacyjny tj. rzut piłką do kosza, rzut lotką do tarczy, strzał z wiatrówki do tarczy).

 

W klasyfikacji ogólnej XX Zimowej Powiatowej Spartakiady LZS Mieszkańców Wsi i Miast o Puchar Starosty Ostrowskiego I miejsce zajęła Gmina Ostrów Wielkopolski 85 pkt, II miejsce - GiM Odolanów 81 pkt, III miejsce - Gmina Przygodzice 76 pkt, IV miejsce - Miasto Ostrów Wlkp. 45 pkt, V miejsce - GiM Raszków 10 pkt.

Na zakończenie puchary i medale w imieniu starosty wręczył radny powiatu Grzegorz Szubert, a także przedstawiciele organizatorów Powiatowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Ostrowie Wielkopolskim oraz Rada Gminna LZS w Ostrowie Wielkopolskim.

Warto dodać, że zawodniczki i zawodnicy z I miejsca poszczególnych konkurencji spartakiady będą reprezentować powiat na XX Zimowej Wielkopolskiej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi LZS Województwa Wielkopolskiego w Wolsztynie w dniu 4 marca.

 

Źródło: powiat-ostrowski.plCzytaj również