iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Gorzyce Wielkie

Pną się mury wyczekiwanego żłobka

2020-09-15 14:09:00

Zdjęcie: ostrowwielkopolski.pl
Oficjalne otwarcie pierwszego w gminie Ostrów Wielkopolski żłobka zaplanowano na styczeń przyszłego roku.

Inwestycja związana z budową żłobka w Gorzycach Wielkich pochłonie niemal 5 mln zł. Prace budowlane prowadzi firma Dachimex z Ostrowa Wlkp. Natomiast gmina Ostrów Wielkopolski na budowę i funkcjonowanie placówki pozyskała dotację w wysokości prawie 6 mln złotych. Kasa pochodzi z dwóch źródeł - Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (3 mln 406 tys. zł) oraz rządowego programu Maluch+ (2 mln 541 tys. zł). Z pierwszego środki pójdą m.in. na budowę żłobka, ale przede wszystkim na pierwsze dwa lata funkcjonowania placówki, a więc wypłaty dla pracowników i bieżące utrzymanie żłobka. Z kolei rządowe pieniądze spożytkowane zostaną na budowę placówki. 
 
- Dzięki dofinansowaniu, koszt miesięcznej opłaty wnoszonej przez rodziców za jedno dziecko wyniesie 260 złotych wraz z wyżywieniem. W placówce pracować będą w sumie 22 osoby, w tym 15 opiekunów. Rekrutacja rozpocznie się w pod koniec tego roku i prowadzić ją będzie wybrany w konkursie dyrektor żłobka – dodaje wójt gminy Ostrów Wielkopolski, Piotr Kuroszczyk.
 
Aktualnie ku końcowi dobiegają prace związane z murowaniem ścian konstrukcyjnych i działowych. Na wylanie czekają już wieńce żelbetowe i stalowe dla całego budynku. Jeszcze we wrześniu rozpoczną się prace związane z pokryciem dachu. W październiku zaplanowano z kolei prace wewnętrzne oraz montaż instalacji elektrycznej, sanitarnej i wodociągowej. Zaś budowa parkingu oraz chodnika rozpocznie się na przełomie października i listopada. Dwa ostatnie miesiące budowy inwestycji, to prace wykończeniowe oraz wyposażenie placówki. Oficjalne otwarcie pierwszego w gminie Ostrów Wielkopolski żłobka zaplanowano na styczeń przyszłego roku.
 
- Żłobek będzie przygotowany dla 77 dzieci, w wieku od kilku miesięcy do trzech lat. Myślę, że mieszkańcy gminy będą bardzo zadowoleni z obiektu, który będzie przestronny i nowoczesny. Opłata za pobyt dziecka w placówce również nie będzie wysoka, ponieważ korzystamy ze środków unijnych oraz wsparcia rządowego. Powierzchnia placówki wyniesie ponad 800 metrów kwadratowych.
 
Budynek będzie parterowy. Każda sala z osobnym wyjściem, toaletami, miejscem do spania, magazynem, a także pięknym tarasem od strony południowej. Przestronny korytarz ma zapewnić swobodne przemieszczanie się dzieci. Dodatkowe pomieszczenia wózkownia, gabinety specjalistów, nauczycieli, stołówka, nowoczesna kuchnia i plac zabaw przeznaczony specjalnie dla maluchów, dodatkowo ma podnieść atrakcyjność żłobka.

Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl