iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Plecaki pełne Miłości zbiórka dla najmłodszych uchodźców z Ukrainy

2022-03-21 07:03:00

“Plecaki pełne Miłości” - pod tym hasłem organizowana jest zbiórka dla naszych najmłodszych ukraińskich przyjaciół, którzy wkrótce rozpoczną naukę w ostrowskich szkołach. Potrzebują plecaków i przyborów szkolnych - uciekając przed wojną nie zabrali wiele, a dziś walczą o powrót do normalności.


- Otrzymuję mnóstwo telefonów i wiadomości z pytaniami dotyczącymi wyprawki szkolnej dla ukraińskich dzieci, które rozpoczynają naukę w ostrowskich placówkach oświatowych. Właśnie dlatego postanowiliśmy działać - podkreśla Szymon Matyśkiewicz, radny miejski i inicjator akcji.

 

Już w najbliższy wtorek, 22 marca, rusza jednodniowa akcja „Plecaki pełne Miłości”. Zbierać będziemy wyprawki szkolne, czyli plecaki wyposażone w akcesoria niezbędne do nauki.

Co może się w nich znaleźć? Zeszyty, kredki, piórniki, flamastry, długopisy, ołówki, bloki rysunkowe, farby, plastelina, nożyczki, kleje biurowe. By plecaki mogły posłużyć dłużej, powinny być one nowe lub w bardzo dobrym stanie. Będziemy zbierać także śniadaniówki (pudełka na drugie śniadanie) oraz bidony i termosy.

Plecaki i przybory szkolne można będzie przynieść we wtorek, 22 marca, do dawnego Kina Komeda - w godzinach od 15.00 do 19.00 oraz do Domu Polsko-Ukraińskiego w godzinach od 8.00 do 20.00.

 

- Kochani, już nie raz pokazaliście ogromne serca. Każdego dnia dzielicie się z tymi, którzy potrzebują wsparcia. Teraz w potrzebie są dzieci, które muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Możemy im to choć trochę ułatwić - dodaje Szymon Matyśkiewicz.

 Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
BISTRO NA TALERZU