iOstrowWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

Platforma doradcza eDWIN w ramach ogólnopolskiego projektu

2022-02-25 12:46:37

W czerwcu odbędzie się premiera platformy doradczej eDWIN, której pomysłodawcą jest Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.


Platforma eDWIN powstaje w ramach ogólnopolskiego projektu, w którym uczestniczy aż 19 partnerów z całej Polski, zaś liderem jest WODR.

W ramach platformy doradczej eDWIN dostępne będą cztery elektroniczne usługi. Dla rolników najważniejszą z nich będzie „Wirtualne gospodarstwo”. Pozostałe usługi to „Śledzenie pochodzenia produktów”, „Raportowanie zagrożeń” oraz „Udostępnianie danych meteorologicznych”.

 

Z punktu widzenia rolników najważniejsza będzie przede wszystkim usługa „Wirtualne gospodarstwo”. W ramach niej rolnicy będą mieli dostęp do wirtualnej karty swojego pola. Ponadto, poprzez specjalną aplikację będą otrzymywali o występujących zagrożeniach na polu, szkodnikach, załamaniach pogody czy porady dotyczące terminów stosowania środków ochrony roślin. Co więcej, aplikacja uprości oraz ułatwi także kontakt z doradcą rolniczym WODR. To wszystko przyczyni się między innymi do produkcji zdrowszej żywności przy zastosowaniu mniejszej ilości chemicznych środków ochrony roślin.

Natomiast z perspektywy pozostałych użytkowników ciekawym wyborem będzie usługa „Śledzenie pochodzenia produktów”. W praktyce korzystając z aplikacji, będzie można sprawdzić np. historię pochodzenia danego produktu, w tym jakie środki ochrony roślin były stosowane podczas jego uprawy.

 Czytaj również

KOJS SKUP BYDŁA I TRZODY CHLEWNEJ
AGRI-VITALS - produkty mineralne dla rolnictwa naturalnego. Produkcja i Dystrybucja.
UBOJNIA GOLA
BAYWA AGRO
SKUP BYDŁA OSTRÓW WLKP.PL
AGROPOL JARYCH CIĄGNIKI FERGUSON
HUBUS - OKNA INWENTARSKIE - GARAŻE - KOKANIN
DORPOL SPRZEDAŻ CIELĄT
AGROMIX MASZYNY ROLNICZE RYDZYNA
MAG-BULL