iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Piłkę kopali i kasę zbierali

Turniej piłki nożnej połączony ze zbiórką charytatywną rozegrano w Szczurach.

Do piłkarskiej rywalizacji o Mistrzostwo Gminy Ostrów Wielkopolski stanęło 18 drużyn. Patronat nad zawodami objął wójta Piotr Kuroszczyk. Dodatkowo podczas imprezy zorganizowano zbiórkę charytatywną na rzecz chorego Mikołaja. W sumie udało się zebrać ponad 3 tys. zł.

 

Drużyny z poszczególnych sołectw podzielono na dwie grupy - do i powyżej 16 lat. Drużyny seniorskie rywalizowały najpierw w grupach, a najlepsi później o medale. Natomiast ekipy młodzieżowe grały systemem "każdy z każdym". Wśród "starszaków" bezkonkurencyjni okazali się piłkarze z Chruszczyn, wyprzedzając drużynę z Wysocka Wielkiego i Gorzyc Wielkich. Co ważne punkty zdobyte przez poszczególne zespoły w tej kategorii będą doliczane do ogólnej klasyfikacji gminnej Spartakiady LZS. Z kolei w rywalizacji młodzików na najwyższym stopniu podium stanęli piłkarze z Sadowia, a tuż za nimi uplasowała się drużyna z Gorzyc Wielkich i Sobótki.

 

Organizatorami turnieju było Gminne Zrzeszenie LZS w Ostrowie Wielkopolskim, Ludowy Klub Sportowy „Huragan” Szczury oraz Gmina Ostrów Wielkopolski.

 

(alf)

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również