iOstrowWlkp.pl reklamy
Z prokuratury

Piłą łańcuchową zaatakował policjantów

2018-05-10 09:44:44
Zdjęcie: Archiwum
Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp. prowadzi postępowanie przeciwko 48-letniemu mieszkańcowi jednej z miejscowości tego powiatu, podejrzanemu o dopuszczenie się czynnej napaści na policjantów, a także o naruszenie nietykalności i kierowanie gróźb karalnych na szkodę członków najbliższej rodziny.

W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy, prokurator zarzucił mężczyźnie, że 5 maja, w miejscu swego zamieszkania, w trakcie wywołanej awantury domowej, znajdując się w stanie nietrzeźwości naruszył nietykalność cielesną zamieszkującej wspólnie z nim żony oraz teściowej, poprzez zadawanie im uderzeń w okolice głowy, a także kierował groźby pozbawienia życia wobec żony i małoletniej pasierbicy.

 

Ponadto mężczyźnie zarzucono, że po przyjeździe na miejsce funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp., mężczyzna znieważał ich przy użyciu słów uważanych za obelżywe oraz groził im użyciem trzymanej w ręku siekiery celem zmuszenia ich do odstąpienia od czynności służbowych.
Następnie, jak ustalono, mężczyzna uruchomił piłę łańcuchową do cięcia drewna i trzymając ją w rękach zaczął dynamicznie zbliżać do funkcjonariuszy, zwiększając przy tym obroty urządzenia. 
W trakcie zdarzenia mężczyzna wymachiwał pracującym ostrzem piły w bezpośredniej bliskości pokrzywdzonych, kierując do nich w tym czasie groźby pozbawienia życia. 
Pomimo kilkukrotnych wezwań do zachowania zgodnego z prawem i uspokojenia się, dopiero groźba użycia broni służbowej przez funkcjonariuszy, skłoniła w/w do zaprzestania napaści.

 

Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, że w chwili czynu mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości wynoszącym  ponad 1 promil.
Poczynione przez prokuratora, w ramach prowadzonego postępowania ustalenia dowodowe, pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie łącznie 4 zarzutów.


Przesłuchany w charakterze podejrzanego 48-latek nie ustosunkował się do zarzucanych mu czynów i ograniczył się do stwierdzenia że „było tak jak napisano w zarzutach”.
Czyny zarzucone podejrzanemu zagrożone są karą do lat 10 pozbawienia wolności.


Z uwagi na grożącą podejrzanemu surową karę oraz celem zapewnienia prawidłowego toku postępowania Prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wlkp. z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.
Sąd podzielił argumentację wskazaną we wniosku Prokuratora i zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy.

 

Źródło: prokuratura.kalisz.pl


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU