iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Pijany 71-letni kierowca uderzył w znak, a potem wjechał w bramę posesji

Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

Blisko 2 promile nie były przeszkodą dla 71-latka, by wsiąść za kierownicę samochodu. Ten stan upojenia sprawił, że mężczyzna miał trudności w wykonywaniu prawidłowych manewrów. W efekcie czego uderzył w znak drogowy, a następnie w bramę wjazdową posesji.

- Z 25 na 26 marca ostrowscy policjanci interweniowali w rejonie ulicy Wybickiego na terenie miasta. Tam według zgłoszenia nietrzeźwy kierowca uderzył w bramę wjazdową do jednej z posesji. Dodatkowo, wcześniej uderzył w znak drogowy. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili przekazaną informację - podają ostrowscy mundurowi.

Policjanci ustalili, że kierowca audi, który wjechał w bramę miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W konsekwencji 71-latek stracił uprawnienia i przez minimum 3 lata nie będzie mógł prowadzić auta. Co ważne, za popełnienie przestępstwa, jakim jest kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto musi się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej, niż 5 tys. złotych.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również