iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Pierwszy Wawrzyn został wręczony

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

Ostrowianka Anna Klichowska, reprezentantka narodowej reprezentacji rugby została pierwszą laureatką Sportowego Wawrzyna Starosty Ostrowskiego.

Wręczenie Wawrzyna odbyło się 7 kwietnia 2023 roku w Starostwie Powiatowym. - Powiat Ostrowski sportem stoi i to wielkim sportem. Miałem przyjemność wręczać Wawrzyny sportowcom reprezentującym różne dyscypliny, ale dziś po raz pierwszy wręczam przedstawiciele rugby. Jako ostrowianin i jako starosta jestem dumny, że właśnie w Pani ręce trafia ten Wawrzyn - mówi powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Data spotkania uzależnione była od sportowego kalendarza laureatki. W dniach gdy planowane jest uroczyste spotkanie połączone z wręczeniem pozostałych Wawrzynów Ania Klichowska rywalizować będzie na turnieju w Republice Południowej Afryki.

 

- Na początku nie widziałam jak się w to gra, czym się gra i jakie mam zabrać rzeczy. Pojechałam na pierwszy trening w bluzie, adidasach, a na miejscu była jajowata piłka i właściwie takie były początku. jednak bardzo szybko wyłapałam to wszystko. Po około roku, gdy kończyłam licencjat zaprezentowano mi grę w Gdańsku. Zdecydowałam się i tak zaczęła się moja przygoda z rugby - mówiła o swoich początkach Anna Klichowska.

Obecnie Anna Klichowska jest zawodniczką reprezentująca 7-osobowe rugby żeńskie. Od kilku lat związana z zespołem Biało-Zielone Ladies w Gdańsku, które nieprzerwanie od 2011 roku są Mistrzyniami Polski. Podczas ostatniego turnieju Mistrzostw Polski, który odbył się w Rudzie Śląskiej została MVP. W 2021 r. w St. Petersburgu zdobyły wicemistrzostwo Ligi Mistrzyń.

Od wielu lat reprezentuje także Polskę na arenie międzynarodowej w rugby kobiet. W 2022 roku przejęła kapitańską opaskę. Reprezentacja Polski kobiet w rugby 7-osobowym na mistrzostwach Europy w 2021 r. zdobyła srebrny medal, a na turnieju w lipcu 2022 r. – mistrzostwo Europy.

Zespół rugby jest nadzieją medalową Polski na Mistrzostwach Świata i Igrzyskach Olimpijskich. Starosta otrzymał od A. Klichowskiej pamiątkową koszulkę z podpisami wszystkich zawodniczek kadry Polski w rugby.

Źródło: powiat-ostrowski.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również