iOstrowWlkp.pl reklamy
Żużel

Pierwszy trening, pierwsze jazdy

2022-03-16 12:03:00

Żużlowcy Arged Malesy Ostrów we wtorek na Stadionie Miejskim odbyli pierwsze treningowe kółka. Zapach palonego oleju i ryk żużlowych maszyn przyciągnął także na trybuny najbardziej stęsknionych kibiców.


Pierwszy trening polega zawsze na indywidualnych jazdach. Dla większości zawodników Arged Malesy Ostrów były to pierwsze treningowe jazdy. Kontakt z torem mieli już wcześniej Oliver Berntzon i Filip Hjelmland, którzy we wtorek trenowali w Ostrowie.  Indywidualne treningi na innych torach odbywał już wcześniej także Nicolai Klindt, który we wtorek nie trenował.

Był za to Chris Holder. Australijczyk zaprezentował się kibicom w nowym kevlarze na sezon 2022 i z nowymi obszyciami.

 

- Fajnie po pięciu miesiącach przerwy znów pojeździć. Tor był świetnie przygotowany. Piękna pogoda, czego chcieć więcej – mówił uśmiechnięty były indywidualny mistrz świata z 2012 roku.

 

- Aż się zdziwiłem, że podczas pierwszego wyjazdu tak wszystko fajnie płynnie mi szło, to trzymałem gaz mocno. Widać, że te zimowe treningi na motocrossie procentują. Łatwiejsze jest wtedy wejście w sezon - dodał Jakub Poczta.

 

Trener Mariusz Staszewski zaplanował kolejne jazdy treningowe w środę i w czwartek również o 12.00. Dla kibiców dostępna będzie trybuna główna Stadionu Miejskiego.
Czytaj również

POLUB NAS NA FACEBOOK