iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Żużel

Pierwszy baraż zdecydowanie dla Stali

2019-10-07 09:10:00

Wicemistrz Nice 1. Ligi Żużlowej, Arged Malesa TŻ Ostrovia zmierzyła się w pierwszym meczu barażowym z siódmym zespołem PGE Ekstraligi Stalą Gorzów. Ostatecznie jednak na Stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie zdecydowanie górą byli gospodarze, którzy wygrali 60:30.

W Gorzowie powitano nowego indywidualnego mistrza świata, którym w sobotę w Toruniu został Bartosz Zmarzlik. 24-latek został owacyjnie przywitany podczas prezentacji. Bez dwóch zdań należało się to najlepszemu obecnie zawodnikowi globu. Zmarzlik potwierdził to później na torze, jeździł niczym w innej lidze, wygrywając z ogromną przewagą nad rywalami.

Tor po opadach w Gorzowie i dosypaniu nawierzchni fragmentami przypominał „plastelinę”. Widać to było od pierwszych wyścigów, gdyż momentami motocykle wyrywały się zawodnikom obu drużyn. Zaczęło się rewelacyjnie dla ostrowian, którzy wygrali inauguracyjny wyścig 4:2. W drugim już nie było tak dobrze i gospodarze odpowiedzieli dubletem. Po drugim wyścigu sędzia Artur Kuśmierz zarządził dodatkową kosmetykę toru.

Po sześciu wyścigach było 22:14 dla Stali Gorzów. Później przewaga gospodarzy niestety rosła. W wyścigu dziewiątym po starcie było 3:3, ale błąd Sama Mastersa sprawił, że upadek zaliczył Tomasz Gapiński. Australijczyk został z powtórki wykluczony, a osamotniony Gapiński przegrał podwójnie. Przewaga gorzowian wzrosła do 14 punktów.

Trener Mariusz Staszewski próbował ratować wynik rezerwami taktycznymi. Miał jednak do dyspozycji tylko dwóch skutecznych żużlowców: Nicolai Klindta i Grzegorza Walaska. W końcówce meczu nawet Duńczyk przestał przywozić do mety indywidualne zwycięstwa i momentalnie Stal Gorzów odskoczyła. Przed wyścigami nominowanymi było już 50:28 dla zespołu z PGE Ekstraligi. Ostatecznie skończyło się wygraną gospodarzy 60:30.

Warto odnotować debiut 16-letniego wychowanka ostrowskiego klubu, Sebastiana Szostaka, który po raz pierwszy na torze pojawił się w wyścigu 12. Ukończył go na czwarty miejscu na zdefektowanym motocyklu, który odmówił mu posłuszeństwa na ostatnim wirażu. Drugi raz Szostak dostał szansę w wyścigu 14, kiedy to pojechał w miejsce Sama Mastersa. Punktu nie zdobył, ale zebrał doświadczenie i będzie miał co wspominać, że debiutował w barażu o PGE Ekstraligę w obecności nowego mistrza świata, Bartosza Zmarzlika.

 

 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Źródło: tzostrovia.plReklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl