iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Pieniądze trafiły do szpitala

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

Aparaty USG, tomograf komputerowy, aparat RTG to kilka przykładów nowego sprzętu, który zakupiony zostanie na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w ostrowskim szpitalu. Środki na ten cel lecznica pozyskała z rządowego Funduszu Zdrowia.

25 września podczas spotkania w szpitalu symboliczny czek na ten cel w wysokości ok. 8,7 mln złotych przekazała Katarzyna Sójka Minister Zdrowia. Nowy sprzęt trafi przede wszystkim do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Zakładu Diagnostyki Obrazowej. Szpital planuje, że dzięki temu wsparciu uda się zakupić kilkadziesiąt sztuk różnych urządzeń. Na liście znajdują się m.in. aparaty USG, aparat RTG ramię C, aparaty do znieczulenia, tomograf komputerowy, wózki reanimacyjne, cyfrowy aparaty RTG kostno-płucny oraz różnego rodzaju wózki transportowe dla pacjentów.

- Cieszy nas to wsparcie. Każdy dodatkowy sprzęt to skrócenie i poprawienie diagnostyki na miejscu w SOR-e bez potrzeby przewożenia pacjentów. Już realizujemy bardzo głęboką diagnostykę trafiających pacjentów, a dzięki nowym urządzeniem będziemy mogli jeszcze precyzyjnej i pełnej zabezpieczyć trafiających tu chorych - powiedział Dariusz Bierła.

Jak przekonywał dyrektor ostrowskiego szpitala jest to ważne wsparcie, bo coraz więcej pacjentów trafia na ostrowski SOR także z całego regionu, tym bardziej, że nie wszystkie szpitale prowadzą takie oddziały. Nie jest rzadkością, że podczas jednego dyżuru jest znacznie ponad 100 osób.

 

Źródło: powiat-ostrowski.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI