iOstrowWlkp.pl reklamy
Odolanów

Pięknieją okoliczne wsie

Zdjęcie: Archiwum
Zagospodarowanie terenu wokół sali wiejskiej w Wierzbnie oraz przy stawie w Bonikowie, to dwa projekty, które w ramach X edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”, ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, realizować będzie samorząd Odolanowa.

Pierwszy z nich zakłada wyposażenie placu zabaw w nowe urządzenia zabawowe oraz montaż małej architektury w postaci ławek i koszy na śmieci. Ponadto zaplanowano budowę ciągów pieszo-komunikacyjnych, placu rekreacyjnego z miejscem na palenisko oraz obsadzeniem części terenu inwestycyjnego pasem zieleni. Całkowity koszt inwestycji wynosi 79 950 zł, z czego 30.000 zł stanowi dofinansowanie ze środków samorządu województwa wielkopolskiego.

 

Z kolei w Bonikowie teren przy tamtejszym stawie ma zostać zagospodarowany na cele rekreacyjne. Powstanie tam siłownia zewnętrzna składająca się z 4 urządzeń a jej teren zostanie utwardzony kostką brukową. Wartość zadania to 28.290 zł, a 12.622 zł stanowi wsparcie w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”.

 

Oba przedsięwzięcia zakładają aktywny udział lokalnej społeczności w realizacji zadań.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również