iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Pędził przez Ostrów z prędkością ponad 150 km/h

2021-11-15 12:11:00
Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski
W ostatnich dniach funkcjonariusze ujawnili trzech kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Rekordzista pędził 154 km/h przy ograniczeniu do 70km/h.

10 listopada, patrol drogówki na terenie gminy Sieroszewice zauważył jadącego z nadmierną prędkością VW Tourana. Siedzący za kierownicą 31-latek jechał w terenie zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce”  z prędkością 111 km/h.

11 listopada mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego nissana. 22-latek jechał w terenie zabudowanym z prędkością 107 km/h, przekraczając prędkość o 57 km/h.

Tego samego dnia, po godzinie 17:00 w Ostrowie Wielkopolskim funkcjonariusze zatrzymali do kontroli BMW, którym kierował 27-latek. Mężczyzna na obowiązującej „siedemdziesiątce” pędził z prędkością 154 km/h.

 

Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Zostali także ukarani wysokim mandatem karnym, a na ich konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Ostrowska policja apeluje do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze. Brawura i nadmierna prędkość to wciąż jedne z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętajmy, że jadąc zbyt szybko narażamy swoje życie i życie innych osób.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK