iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Pędził motocyklem przez miasto z ponad setką na liczniku

Funkcjonariusze ostrowskiej drogówki po raz kolejny zatrzymali prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Tym razem był to 31-letni motocyklista, który pędził z prędkością 108 km/h.

1 września, policjanci z ostrowskiego ruchu drogowego mierząc prędkość jazdy poruszających się po mieście kierowców zarejestrowali motocykl marki Kawasaki jadący w obszarze zabudowanym z prędkością 108 km/h. Siedzący za kierownicą motocykla 31-latek został zatrzymany do kontroli drogowej.

Funkcjonariusze poinformowali kierującego o wyniku pomiaru prędkości i na najbliższe 3 miesiące zatrzymali należące do kierującego prawo jazdy. 31-latek z powiatu ostrowskiego otrzymał też mandat w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych.  

- Zbyt szybka jazda niedostosowana do panujących na drodze warunków oraz obowiązujących przepisów to potencjalne zagrożenie dla samych kierowców, przewożonych pasażerów oraz innych uczestników ruchu. Kiedy nagle na drodze pojawi się przeszkoda, pędzący z nadmierną prędkością kierujący może nie mieć czasu na bezpieczną reakcję - przypominają ostrowscy mundurowi.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również