iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Patryk Wykrota i jego złoty czas

Patryk Wykrota, brązowy medalista Mistrzostw Europy 2022 w Monachium, był gościem prezydent miasta Beaty Klimek. Wychowanek ostrowskiej KS Stal LA ma swój złoty czas. Wraz z początkiem sierpnia został powołany do Kadry Polski. Wcześniej zdobywał podium na mistrzostwach Polski zarówno w sztafecie jak i biegach na 100 i 200 metrów.

O tym 21-letnim ostrowianinie usłyszała cała Polska, kiedy wspólnie z Adrianem Brzezińskim, Przemysławem Słowikowskim i Dominikiem Kopeciem, w sztafecie 4x100 metrów, zdobyli brązowy medal Mistrzostw Europy w Monachium. W biegu finałowym wyprzedzili Holendrów i Szwajcarów, ustanawiając nowy rekord Polski – 38,15.

- Przed biegiem staraliśmy się tonować emocje. Było bardzo dużo ludzi, wrzawa na stadionie była ogromna i bardzo łatwo było popełnić błąd. Musieliśmy się skupić na zadaniu i po prostu zrobić swoje. I tak się stało. A po samym biegu, to tak naprawdę szok, troszkę może niedowierzanie i duża euforia, bo jednak jest to nas wszystkich życiowy sukces okraszony rekordem Polski – mówi Patryk Wykrota, brązowy medalista Mistrzostw Europy w Monachium.

 

Patryk Wykrota odebrał z rąk prezydent miasta Beaty Klimek czek o wartości 5 tysięcy złotych oraz upominek. Prezent otrzymał także trener Michał Walczak.

- To ogromna radość, duma i satysfakcja kiedy nasi mieszkańcy odnoszą tak wielkie sukcesy na międzynarodowych arenach.  Patryk Wykrota, brązowy medalista Mistrzostw Europy, oprócz tego, że jest znakomitym sportowcem, świetnym lekkoatletą, to jeszcze do tego uroczym, młodym człowiekiem. Spotkanie z nim i takie osobiste złożenie mu gratulacji oraz życzeń jest dla mnie jako prezydent miasta wielką przyjemnością – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Kariera sportowa Patryka Wykroty szczególnie w ostatnich latach, nabrała tempa. Na swoim koncie ma m.in.: złoty medal w sztafecie 4x100 metrów podczas tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkoatletyce w Suwałkach. Na tych samych zawodach zdobył także srebrny medal w biegu na 200 metrów oraz brązowy krążek na 100 metrach. W ubiegłym roku podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkoatletyce w Poznaniu zdobył srebrny medal w sztafecie 4x100 metrów.

- Z wielkimi emocjami oglądałem relację z Mistrzostw Europy. Cały Ostrów Wielkopolski trzymał kciuki za Patryka Wykrotę. Sukcesy naszych mieszkańców to dla nas wielki powód do dumy, właśnie dlatego chcieliśmy uhonorować Patryka specjalną Nagrodą Prezydent Miasta – podkreśla  Sebastian Górski, z-ca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Patryk Wykrota ma 21 lat. Studiuje fizjoterapię na poznańskim AWF. Jest wychowankiem ostrowskiego KS Stal LA.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI