iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Pasowanie na ucznia w SP11

Syn legendarnego pilota Dywizjonu 303, Mirosława Ferića, gościł w Ostrowie Wielkopolskim i wziął udział w niezwykłej uroczystości - pasowaniu pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej nr 11, której patronem jest właśnie jego ojciec.

- Oto nasza przyszłość - najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 im. M. Ferica w Ostrowie Wielkopolskim. To była wyjątkowa uroczystość pasowania pierwszoklasistów, bo odwiedził nas wyjątkowy gość - Philip Ferič, syn patrona szkoły, legendarnego pilota Dywizjonu 303, walczącego w II wojnie światowej podczas "Bitwy o Anglię". To spotkanie to był zaszczyt! - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Philip Ferič do Ostrowa Wielkopolskiego przyjechał z Wielkiej Brytanii ze swoją córką Antoniną. W czwartek, 5 października, wspólnie z prezydent Beatą Klimek pasowali pierwszaków na pełnoprawnych uczniów "Jedenastki". Wydarzenie to miało nie tylko symboliczne znaczenie, ale również historyczne za sprawą wyjątkowe gościa. Szkolna sala wypełniła się emocjami.

 

- Kochani Pierwszoklasiści! Szkoła podstawowa to wielka i piękna przygoda. Może w przyszłości zostaniecie lotnikami jak Mirosław Ferić, może lekarzami, może prezydentami? Tego nie wiemy, ale życzę Wam, by szkolne przyjaźnie były tymi na całe życie, byście przeczytali wiele wspaniałych książek, a swoją szkołę wspominali jako jeden z najpiękniejszych okresów w życiu! - życzyła pierwszoklasistom prezydent Beata Klimek.

 

Philip Ferič, miał okazję podzielić się wspomnieniami o swoim ojcu oraz uhonorować jego dziedzictwo, stojąc na scenie obok pierwszoklasistów podczas uroczystego pasowania. Dzieci z dumą i szacunkiem ślubowały być dobrymi uczniami i obywatelami.

 

Szkoła Podstawowa nr 11 im. Mirosława Ferića w Ostrowie Wielkopolskim już ponad dekady utrzymuje kontakty z synem patrona szkoły - Philipem Methuenem - Ferićem.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI