iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Parlamentarzyści przyjrzeli się unijnym inwestycjom

2021-09-22 07:43:24
Zdjęcie: UM Ostrów Wlkp.
Bywalcy Wiejskiej w Warszawie sprawdzili na co ostrowski samorząd wydatkował kasę z UE.

Posłowie z sejmowej podkomisji stałej do spraw wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej - Kazimierz Gołojuch, Jacek Czerniak, Anna Kwiecień, Piotr Polak, Tadeusz Zwiefka oraz Andrzej Grzyb - przybyli do Ostrowa Wlkp., by zapoznać się z inwestycjami, które zostały zrealizowane przy wsparciu funduszy unijnych.

 

- Do tej pory podkomisja trafiała do stolicy regionu. Tym razem adresem był Ostrów Wielkopolski. W ramach tego wyjazdu chciałem pokazać aglomerację nie związaną z taką stolicą, więc Aglomerację Kalisko – Ostrowską. Po drugie – jak można połączyć inwestycje komunalne z celami klimatycznymi, więc rozwiązania które dotyczą elektromobilności. Przykład Ostrowa jest tutaj bardzo pouczający. Po trzecie, że również miasta średniej wielkości, i powiaty im towarzyszące, mogą być miejscem, w których lokalizowane są centra związane z usługami społecznymi. Przykładem takiego centrum w Ostrowie jest centrum leczenia oparzeń dla dzieci – wymieniał podczas konferencji poseł, Andrzej Grzyb.

 

Parlamentarzyści odwiedzili m.in. Arenę Ostrów, ogródki jordanowskie, amfiteatr, plac Rowińskiego oraz przejechali się do Centrum Przesiadkowego elektrycznym autobusem.

 

- To dla mnie duża satysfakcja, że ostrowskie inwestycje zostały przez naszych gości bardzo dobrze ocenione. Jak podkreślał poseł Kazimierz Gołojuch, przewodniczący podkomisji, wsparcie unijne zostało tu znakomicie wykorzystane, a zrealizowane inwestycje służą naszym mieszkańcom. Tym razem podkomisja zdecydowała się odwiedzić nasze miasto. Miasto średniej wielkości. Miasta te często zabiegają o zauważenie ich potencjału i znaczenia. Udowadniają, że potrafią być ambitne, nowoczesne, atrakcyjne i niezwykle interesujące. Taki właśnie jest Ostrów – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

(alf)Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK