iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Otworzyli studzienkę i „wyciągnęli” złodzieja...

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z kradzieżą ze studzienki telekomunikacyjnej kabli telefonicznych. Są to mężczyźni w wieku 22 i 42 lat.

- W nocy z 7 na 8 listopada dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o osobach, które prawdopodobnie kradną kable telekomunikacyjne na ulicy Ledóchowskiego. Natychmiast pojechali tam policjanci. Na miejscu funkcjonariusze zauważyli zaparkowany samochód, w którym za kierownicą siedział mężczyzna. Policjanci postanowili go wylegitymować. Okazał się nim 42-latek. W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli metalowy pręt oraz kawałki przewodów elektrycznych - podaje ostrowska policja.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że w jednej ze studzienek, w których znajdują się przewody elektryczne ma znajdować się mężczyzna, który także brał udział w tym przestępczym procederze. Policjanci poprosili strażaków o asystę. Funkcjonariusze otworzyli studzienkę i „wyciągnęli” złodzieja. Okazał się nim 22-latek.

Mężczyźni przyznali się do kradzieży i tłumaczyli policjantom, że chcieli ukraść przewody elektryczne, by następnie sprzedać je na skupie złomu.

42 i 22-latek zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty dotyczące kradzieży. Za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI