iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Otrzymali certyfikaty

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

Ponad sześćdziesięciu uczniów ZST-E CKU otrzymało certyfikaty potwierdzające ukończenie specjalistycznych kursów zawodowych. Dzięki funduszom unijnym kolejna grupa młodych ludzi mogła nabyć całkowicie za darmo umiejętności, które przydają się im na rynku pracy.

Uroczyste wręczenie dokumentów odbyło w Centrum Kształcenia Praktycznego.

- Jako powiat pozyskując środku unijne tworzymy warunki do organizacji wszelkich form dokształcania w szkolnictwie technicznym. To jest jednak połowa sukcesu. Najważniejsze, że jest duże zapotrzebowanie na tę ofertę. Po raz kolejny jestem pod wrażeniem tego z jakim zainteresowaniem i chęcią bierzecie udział w zajęciach poświęcając swój czas, ale z drugiej mając świadomość, że jest to inwestycja w swoją zawodowa przyszłość – powiedział Paweł Rajski starosta ostrowski.

Uczniowie odebrali tzw. certyfikaty F-gazowe i zaświadczenia potwierdzające odbycie specjalistycznych szkoleń z zakresu obsługi i diagnozowania klimatyzacji samochodowej, a także napełniania zbiorników ciśnieniowych gazem fluorowanym.

To kolejna już grupa uczniów, która skorzystała z unijnego projektu pod nazwą „Be INN - kształcenie zawodowe w powiecie ostrowskim oparte o innowacje”. Przypomnijmy, że wcześniej odbyły się różne szkolenia spawalnicze oraz z zakresu elektromobilności (pojazdów hybrydowych i elektrycznych), a także z  nowoczesnego chłodnictwa z użyciem CO2.

- To jeszcze nie koniec korzyści wynikających z uczestnictwa naszej szkoły w tym wielkim projekcie. Trwają jeszcze szkolenia czterdziestu uczniów z zakresu autotroniki samochodowej! Ponadto w okresie wakacji spora grupa uczniów ZST-E CKU odbywać będzie płatne staże w zakładach pracy – powiedział Marek Wojtasz dyrektor ZSTE.

Liderem projektu jest powiat ostrowski. Całe przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 Poddziałanie 8.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży. Projekt jest współfinasowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ostatnich latach powiat ostrowski pozyskał kilkanaście milionów funduszy unijnych z przeznaczeniem na dokształcanie młodzieży.

 

Źródło: powiat-ostrowski.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI