iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Oszukiwali metodą „na listonosza i policjanta”. Wśród poszkodowanych mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego

Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu razem z mundurowymi z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali cztery osoby, które próbowały oszukać i wyłudzić blisko 40 tys. zł. od mieszkanki tego miasta.

Zatrzymano osoby w wieku od 23 do 43 lat, które są podejrzane o popełnianie oszustw metodą „na listonosza i policjanta”. - Kryminalni już od dłuższego czasu rozpracowywali grupę, która miała się trudnić tego typu procederem. Zainteresowali się zdarzeniami, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie Konina i Ostrowa. Dokładnie przyjrzeli się metodom działania sprawców. Oszuści dzwonili do potencjalnej ofiary informując, że odwiedzi ją listonosz, który tak naprawdę jest oszustem i będzie chciał ją okraść. Sugerowali przekazanie wszystkich pieniędzy w depozyt „policjantowi”, który miał je zabezpieczyć - informuje policja.

Gdy kolejny raz próbowali zastosować swoją metodę w Ostrowie, policjanci już na nich czekali. Chwilę po odebraniu od pokrzywdzonej pieniędzy, zatrzymali pierwszego z mężczyzn. Kolejny, który stał na czatach, został zatrzymany na ulicy. Ostatnich dwóch zatrzymano w zaparkowanym samochodzie.

Funkcjonariusze odzyskali blisko 40 tys. złotych, które przestępcy właśnie ukradli. Dodatkowo znaleźli i zabezpieczyli ponad 19 tys. złotych pochodzących z przestępstwa popełnionego w Radomiu.

Cała czwórka usłyszała zarzut oszustwa i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej za co grozi do 12 lat więzienia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrowie Wlkp. sąd zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt tymczasowy.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI