iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ostrów Wielkopolski

Oszukał ostrowiankę metodą "na wypadek". Zgarnął 32 tys. zł, ale nie zdążył ich wydać...

2021-02-18 14:35:55

Skuteczne działanie policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego i policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu doprowadziło do zatrzymania 21-latka, który odebrał pieniądze od seniorki oszukanej metodą "na wypadek". Mężczyzna działał jako kurier. W jego aucie policjanci znaleźli 32 tysiące złotych, które należały do oszukanej kilka godzin wcześniej mieszkanki powiatu ostrowskiego.

W miniony wtorek, policjanci ostrowskiej komendy i policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w oszustwie metodą „na wypadek”. 21-latek zatrudnił się jako kurier i odebrał pieniądze od seniorki z powiatu ostrowskiego.Wcześniej inny mężczyzna zadzwonił do kobiety i podając się za „prokuratora” poinformował pokrzywdzoną, że jej bratanek spowodował wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym. Przestępca prowadził rozmowę w taki sposób, aby przekonać 65- latkę, że faktycznie doszło do wypadku z udziałem bliskiej osoby. Przekazane pieniądze miały polubownie załatwić sprawę.

Kobieta uwierzyła w tę historię, następnie poszła do banku i wypłaciła pieniądze. 65-latka zgodnie z przekazanymi „instrukcjami” schowała 32 tysiące złotych do kartonu po telefonie komórkowym, następnie kartonik zawinęła w reklamówkę i czekając na mężczyznę pozostawała cały czas w kontakcie telefonicznym z oszustem. Przez cały czas mężczyzna pod żadnym pozorem nie kazał kobiecie rozłączać połączenia. Po chwili po pieniądze przyjechał kurier. Wtedy rozmowa została zakończona.

Policjanci wiedzieli, że w takich przypadkach liczy się czas. Praca operacyjna policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego i Wrocławia szybko przyniosła efekt. Fałszywy kurier został zatrzymany na autostradzie na terenie Wrocławia. Za kierownicą pojazdu siedział 21-latek z województwa wielkopolskiego. W samochodzie, który prowadził, policjanci zabezpieczyli paczkę, a w niej 32 tysiące złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut oszustwa. Teraz, jego sprawą zajmie się sąd.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Źródło: KPP Ostrów Wlkp.Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej

iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl