iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Oświetlenie wykrywa pieszego przy przejściu

Unowocześniono sześć szczególnie uczęszczanych przez ostrowian przejść dla pieszych.

Ostrowski samorząd prowadzi liczne działania oraz wdraża kolejne rozwiązania, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. Kilka dni temu odbył się odbiór przeprowadzonych prac technicznych wykonanych przy przejściach dla pieszych przy ul. Głogowskiej, Kościuszki, Wrocławskiej oraz Grabowskiej. Zamontowane zostały tam lampy LED oraz markery dla kierowców. Ponadto dzięki systemowi "LUMI MOTION", przejście wykrywa obecność pieszego i zwiększa moc oświetlenia. 

 

 - Ta inwestycja to kolejny etap poprawy bezpieczeństwa naszych mieszkańców. W czerwcu, w ramach akcji "Przejdź offline", niektóre ostrowskie "zebry" zostały oznaczone informacją dla pieszych, by przechodząc przez drogę odłożyć telefon. Wcześniej, na jednym z przyszkolnych przejść, zastosowaliśmy listwy "antyzombi". Te rozwiązania mają za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo przechodniów, jak bowiem pokazują statystyki, bardzo wiele zdarzeń drogowych i wypadków ma miejsce właśnie na przejściach. Odebrana inwestycja jest niezwykle istotna z jeszcze jednego powodu – przejścia te znajdują się również w pobliżu szkół i korzystać z nich będą ostrowscy uczniowie – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp. 

 

Całkowity koszt prac to ponad 257 tys. zł. Inwestycja realizowana była przez spółkę Oświetlenie Uliczne i Drogowe w Kaliszu z wniesionego do niej przez ostrowski samorząd wkładu pieniężnego.  

 

(alf)

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również