iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ciekawostki

Ostrowski Rynek Energetyczny w Strategii Wielkopolska 2030

2019-09-19 12:09:00

Ostrowski Rynek Energetyczny realizowany przez Centrum Rozwoju Komunalnego znalazł się wśród kluczowych przedsięwzięć i kierunków działań w projekcie Strategii Wielkopolska 2030.

- Strategia Wielkopolska 2030 ma być swoistym drogowskazem, który wskaże, jaką ścieżką mamy podążać. Wszystko po to, aby dalej kreować Wielkopolskę jako region dynamicznych zmian, w których motorem przemian gospodarczych będą nowe technologie i innowacje - tłumaczy Marek Woźniak, marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Ostrowski Rynek Energetyczny jako wzorowy przykład inicjowania i rozwoju lokalnej i ekologicznej energetyki dla całej Wielkopolski wskazany został w pracach nad projektem "Strategii rozwoju województwa wielkopolskiego do 2030” przyjętym przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego.

- Lokalne bezpieczeństwo energetyczne jest jednym z najważniejszych wyznań dla przyszłości miast i lokalnych społeczności w najbliższych kilku i kilkunastu latach. Projekt Ostrowskiego Rynku Energetycznego jest aktywną odpowiedzią naszego miejskiego samorządu na zmiany klimatyczne i cywilizacyjne oraz ekonomiczne na rynku energii elektrycznej. Ostrów Wielkopolski przewidział te zjawiska i z wyprzedzeniem podjął własną inicjatywę stając się pionierem w dziedzinie lokalnej energetyki – podkreśla Beata Klimek, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Ostrowski Rynek Energetyczny ma obecnie ponad 50 partnerów naukowych i gospodarczych. Wśród nich są już podmioty nie tylko z terenu miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Powiatu Ostrowskiego, ale również z obszaru Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

- Uwzględnienie ORE wśród kluczowych projektów Strategii Wielkopolska 2030 to po uzyskaniu certyfikatu Ministerstwa Energii kolejne potwierdzenie innowacyjności naszych działań i ich nie tylko miejskiego, ale i regionalnego znaczenia – wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes ostrowskiego Centrum Rozwoju Komunalnego i pomysłodawca ORE.

Podczas subregionalnych konsultacji społecznych Strategii Wielkopolska 2030, w środę 18 września w Kaliszu, o projekcie Ostrowskiego Rynku Energetycznego w imieniu władz Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego mówił Mateusz Nycek, współtwórca ORE i członek ogólnopolskiej Komisji Polityki Miejskiej i Rozwoju Miast przy Związku Miast Polskich.

Obecna podczas spotkania Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego zaznaczyła, że ostrowskie działania energetyczne znane są już w całym województwie. – Nasza wizja „Wielkopolska w 2030 roku” to region przodujący w kraju, liczący się w Europie, spójny, zrównoważony i dostępny terytorialnie, otwarty na nowe idee i ludzi, silny nowoczesną gospodarką – podkreśliła Marzena Wodzińska.

 

 Fotorelacja
Reklama w Gazecie Internetowej


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl