iOstrowWlkp.pl reklamy
Kolarstwo

Ostrowski policjant z sukcesami na szosie

Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

W Warce, po raz piąty, odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Tytułu Mistrza Polski bronił ostrowski policjant sierż. sztab. Michał Michalski. Funkcjonariusz wziął również udział w Orlen Tour de Pologne Amatorów w Arłamowie.

 

Na linii startowej w Warce stanęli funkcjonariusze z całej Polski, reprezentujących różne służby mundurowe, w tym policję, wojsko polskie, straż pożarną, straż graniczną, służbę więzienną. Zawodnicy pokonali 66-kilometrową trasę (2 okrążenia po 33 km). Policjant z Ostrowa Wielkopolskiego zawody ukończył na szóstej pozycji z czasem 1h 35 min., co dało średnią prędkość blisko 41km/h. Jak sam przyznał poziom w tym roku był bardzo wysoki.

Prawie miesiąc wcześniej, bo 31 lipca kolarze-amatorzy wystartowali w ramach Orlen Tour de Pologne Amatorów, w ramach których rywalizowano również o tytuł Najlepszego w Górskich Mistrzostwach Polski Policji w Kolarstwie Szosowym. Zawody odbyły się w miejscowości Arłamów. Wśród zawodników był również sierż. sztab. Michał Michalski. Trasa liczyła 75 kilometrów a kolarze musieli pokonać wiele trudnych podjazdów, a po nich szybkich zjazdów. Ostrowski policjant na około 1 400 startujących zajął 80. pozycję, natomiast wśród policjantów był dziewiąty. Czas, w którym pokonał dystans to 2h 25 min., co dało średnią prędkość blisko 31km/h.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI