iOstrowWlkp.pl reklamy
Wydarzenia

Ostrowski Piknik Zdrowia już po raz czwarty

W najbliższy piątek, 24 czerwca odbędzie się 4. Ostrowski Piknik Zdrowia, któremu przyświecać będzie hasło „Żyj zdrowo i bez uzależnień”. W ramach wydarzenia będzie można zmierzyć nadciśnienie, pomiar cukru we krwi czy zapisać się na darmowe szczepienie przeciwko WZW typu B. W ramach edukacji zdrowotnej „Drzewko za Kroplę Krwi! WZW” będą rozdawane  krzewy.

Podobnie jak w poprzednich edycjach pikniku, zorganizowana zostanie akcja STOP!CZERNIAK. Chętni ostrowianie, w wieku od 50 do 64 lat zostaną przebadani videodermatoskopem pod kątem wszystkich zmian skórnych. Dla tej grupy wiekowej badanie jest bezpłatne. Pozostali chętni  mogą się zbadać odpłatnie, koszt 100 zł. 

 

Za udział w krótkiej edukacji zdrowotnej Wystarczy Kropla! WZW będą rozdawane drzewa. Chętni będą mogli się zapisać na darmowe szczepienia przeciwko WZW typu B. To akcja w ramach programu Wystarczy Kropla! WZW. Mogą w nim wziąć udział mieszkańcy Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, w wieku od 18 do 64 lat (edukacji i badania krwi od 18 do 64 lat, szczepienie od 37 do 64 lat). Organizatorzy zaplanowali także darmowe badanie krwi wykrywania wirusa HBV i HCV wraz z bezpłatnym badaniem glukozy.

 

- Zapraszam na kolejną odsłonę Pikniku Zdrowia. Ubiegłoroczne pikniki cieszyły się zainteresowaniem, dlatego postanowiliśmy je kontynuować. Ideą tego plenerowego wydarzenia jest zadbanie o to, co najważniejsze - nasze zdrowie. Zabierzcie ze sobą rodziców, dzieci, sąsiadów, przyjaciół i przyjdźcie na Rynek. Czekamy na Was – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. 

 

Na ostrowskim pikniku nie zabranie profilaktyki uzależnień. Poruszane będą przede wszystkim tematy związane z uzależnieniem od alkoholu, narkotyków i Internetu. Ciekawym tematem będą również uzależnienia behawioralne. Dla najmłodszych naszych mieszkańców zaplanowaliśmy animacje.

 

Podczas wydarzenia nie zabraknie atrakcji przygotowanych wspólnie przez Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim, Aglomerację Kalisko-Ostrowską, Akademią Kaliską, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ostrowską Szkołą Medyczną i Stacją Opieki Caritas w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Organizatorem 4. Ostrowskiego Pikniku Zdrowia jest Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI