iOstrowWlkp.pl reklamy
Samorząd

Ostrowski Budżet Obywatelski rusza po raz ósmy

2022-06-02 14:07:39

Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego po raz ósmy mogą zdecydować na co przeznaczyć środki z budżetu miasta. Już dziś, 1 czerwca, rusza tegoroczna edycja Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wnioski można składać przez cały miesiąc w Urzędzie Miejskim. W puli jest 1 milion złotych


Budżet Obywatelski to część budżetu miasta, o której przeznaczeniu współdecydują sami mieszkańcy. Mieszkańcy mogą zgłosić propozycje własnych zadań, a następnie w powszechnym głosowaniu sami dokonują ostatecznego wyboru projektów do realizacji. Zadania do budżetu obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego bez względu na wiek. Przedsięwzięcia objęte wnioskiem muszą należeć do katalogu zadań własnych gminy i muszą mieć charakter ogólnodostępny dla mieszkańców Ostrowa.

 

Kwota przeznaczona w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2023 to 1 mln złotych! Podobnie jak w latach ubiegłych obowiązuje podział na zadania: ogólnomiejskie duże, ogólnomiejskie małe, edukacyjne oraz rewitalizacyjne.

 

- Ostrowski Budżet Obywatelski od 2015 roku cieszy się niezmienną popularnością wśród mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Mam nadzieję, że ten rok również będzie obfitował w ciekawe projekty i będziemy mogli wspólnie zrealizować wiele znakomitych pomysłów. Każdego roku ostrowianie wykazują się ogromną pomysłowością i tworzą projekty, które pozwalają zmieniać nasze miasto, wzmacniać rodzinne więzy, a także budować relacje sąsiedzkie – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Nie uległ zmianie formularz wniosku, który sprawdził się już w poprzednich edycjach. Osoba zgłaszająca propozycję zadania określa we wniosku tytuł zadania, który powinien być krótki, zwięzły i jasno nawiązywać do rodzaju proponowanego przedsięwzięcia. Kolejnym elementem jest opis zadania obejmujący zakładane cele, rodzaj działań i produkty realizacji zadania oraz uzasadnienie potrzeby realizacji projektu.Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK