iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Miasto

Ostrowska tężnia tuż, tuż...

2019-09-16 09:09:00

W ostrowskim Urzędzie Miejskim podpisana została umowa na wykonanie dokumentacji projektowo–kosztorysowej oraz budowę tężni, która powstanie w Parku Miejskim. Jej koszt to 738 897,90 zł.

W ostatnim czasie tężnie solankowe przestały być domeną miejscowości uzdrowiskowych. Powstają w miastach, również tych największych.

- Miejsca takie cieszą się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców, ponieważ poza pozytywnym wpływem na nasze drogi oddechowe, orzeźwiają w upały i poprawiają samopoczucie. To przyjemne miejsce spotkań i integracji ze znakomitym mikroklimatem – zapewnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Tężnia to konstrukcja z drewna wypełniona gałęziami brzozy, tarniny lub drzew iglastych. Pod nimi znajduje się basen z roztworem solnym. Wokół takiego obiektu powstaje bogaty w sole i nasycony mikroelementami aerozol posiadający właściwości lecznicze. Tężnie są wykorzystywane w profilaktyce i leczeniu m.in. chorób górnych dróg oddechowych, rozedmy płuc, nadciśnienia, zapalenia zatok i alergii. To jedna z tych inwestycji, które są w Ostrowie Wielkopolskim mocno oczekiwane. Mieszkańcy interesują się tym, kiedy będą mogli z dobroczynnego mikroklimatu skorzystać.

- Podpisana umowa określa harmonogram tej inwestycji. Ponieważ będzie ona realizowana w systemie zaprojektuj – wybuduj, kolejnym krokiem będzie jej zaprojektowanie. Na to wykonawca ma osiem tygodni. Po nich rozpoczną się prace budowlany. To, kiedy ruszą zależeć będzie od pogody, niemniej wiosną przyszłego roku ostrowianie będą mogli już z tężni korzystać – informuje Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa.

Wykonawcą ostrowskiej tężni będzie lokalna Firma Handlowo – Usługowa BIO - KLIM.

- Tematowi powstawania tężni w miastach towarzyszy obecnie spore zainteresowanie. Wiele samorządów i prywatnych podmiotów planuje budowę takiego obiektu. W ostatnim czasie nasza firma realizowała taką inwestycje w Karpaczu – mówi Adam Jańcik, właściciel BIO – KLIM.

Koszt prac projektowych i budowlanych wyniesie 738 897,90 zł. Przy tężni wybudowane zostaną ciągi piesze, zamontowane będą też stojaki na rowery. Wokół wykonane zostaną nasadzenia roślin, a także montaż małej architektury. Dla bezpieczeństwa użytkowników oraz przeciw wandalom obiekt kontrolowany będzie przez kamery monitoringu.

 

 


Reklama w Gazecie Internetowej


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl