iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Ostrowska seniorka straciła ponad 70 tys. zł i drogocenną biżuterię

Zdjęcie: zdjęcie poglądowe

Kolejny raz oszuści dali znać o sobie. Mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji wyłudził ponad 70 tys. zł i biżuterię o wartości około 10 tys. zł od 83-letniej ostrowianki. Policja apeluje o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi, również tych za pośrednictwem telefonu i nieprzekazywanie osobom nieznanym pieniędzy, nawet jeśli podają się za znajomych naszych najbliższych, policjantów czy funkcjonariuszy innych służb.

- 22 września 2022 roku, policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego otrzymali zgłoszenie w sprawie oszusta podającego się za funkcjonariusza Policji. Około godziny 11:30 na telefon stacjonarny 83-latki zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się, że dzwoni z Poczty Polskiej. Kobieta tłumaczyła seniorce, że nie odbiera ona przesyłek m.in. z banku. Seniorka odpowiedziała, że nie ma konta w banku, po czym dzwoniąca rozłączyła się. Po godzinie 15:00 zadzwonił, mężczyzna podający się za policjanta. Mężczyzna wprowadził w błąd 83-letnią ostrowiankę i w ten sposób wyłudził od niej pieniądze i biżuterię. W trakcie rozmowy poinformował ją o tym, że kobieta jest obserwowana, i osoba, która wcześniej do niej dzwoniła chce ukraść jej majątek i aby go nie stracić powinna go im przekazać, celem zdeponowania i zabezpieczenia w Prokuraturze. W związku z tymi informacjami, kobieta wyrzuciła przez okno w kuchni na pierwszym piętrze budynku pieniądze i złotą biżuterię. Łącznie pokrzywdzona straciła ponad 70 tysięcy złotych i biżuterię o wartości około 10 tysięcy złotych - podaje policja.

Policja przestrzega! Oszuści wykorzystują zaufanie do instytucji państwowych, podając się za ich pracowników lub funkcjonariuszy. Wykorzystują różne metody, aby osiągnąć cel. Nie tylko dzwonią do starszych osób, ale również wysyłają wiadomości SMS z linkami do podejrzanych stron. Dlatego stosujmy w codziennym życiu zasadę ograniczonego zaufania do wszelkich nieznanych nam osób. Zarówno tych, które do nas telefonują, jak również pukających do naszych drzwi. Sprawdźmy dokładnie, czy na pewno reprezentują instytucję, za której pracowników się podają. W tym celu możemy zadzwonić do tej instytucji i opowiedzieć o całej sytuacji. W przypadku, kiedy ktoś dzwoni na nasz numer i podaje się na przykład za policjanta i wypytuje o pieniądze lub kosztowności, wtedy trzeba PRZERWAĆ POŁĄCZENIE! Dopiero wówczas należy zadzwonić na numer 112 i przekazać informacje na temat podejrzanej rozmowy.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI