iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Ostrowska porodówka w czołówce rankingu w Wielkopolsce

2021-09-02 07:09:00
Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wlkp.
Matki coraz chętniej rodzą w szpitalu w Ostrowie Wlkp.

W pierwszej połowie 2021 r. w Wielkopolsce odnotowano ponad 16 tys. porodów. Dla porównania, w pierwszym półroczu 2020 roku było ich w Wielkopolsce około 18 tysięcy.

 

W opublikowanym przez poznański oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zestawieniu, wśród najchętniej wybieranych przez rodzące mamy placówek medycznych w Wielkopolsce (pierwsze półrocze 2021r.), znalazł się ZZOZ w Ostrowie Wlkp., w którym na świat przyszły 944 maluchy. Co pozwoliło ostrowskiej lecznicy zająć w rankingu 3 miejsce. 

 

W liczbie porodów wyprzedził go tylko Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM w Poznaniu (3384 porody) oraz SZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu (1303). Zaś za ostrowską lecznicą uplasował się Szpital Miejski im. F. Raszei w Poznaniu (924), Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie (799), Szpital Wojewódzki w Poznaniu (753), Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie (667) oraz Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie (566).

 

Widoczna konkurencja pomiędzy szpitalami bardzo nas cieszy, bo jest korzystna dla jakości świadczeń i co za tym idzie zadowolenia pacjentek. W niektórych szpitalach niższą liczbę porodów można jeszcze tłumaczyć efektami ostatniej fali pandemii i przekształceniami oddziałów na covidowe. Martwią nas jednak te placówki, które na koniec roku mają poniżej 600 hospitalizacji porodowych, czyli na półroczu około 300 – mówi Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału NFZ.

 

W opinii specjalistów na wybór Ostrowa przez rodzące mamy składa się m.in. bardzo dobra opieka w wykonaniu personelu medycznego oraz przyjazne warunki pobytu po zrealizowanej modernizacji oddziału.

 

(alf)Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK