iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Ostrowska policja przejęła kilogram amfetaminy

Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

Przejęcie kilograma amfetaminy, ponad 20 kilogramów prefabrykatów i urządzeń służących do wytwarzania, produkcji, przerabiania i konfekcjonowania środków odurzających i psychotropowych oraz zatrzymanie podejrzanego, to efekt działań policjantów Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy.

 

- 6 września w wyniku podjętych przez policjantów z Wydziału Kryminalnego zajmujących się zwalczaniem przestępczością narkotykową czynności w miejscu zamieszkania 31-latka, policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilogram amfetaminy i 20 kilogramów substancji chemicznych mogących służyć do ich produkcji. Ponadto mundurowi zabezpieczyli maszyny służące do mieszania prefabrykatów i wyrabiania tabletek, młynek elektryczny, metalowe sito, wagi elektroniczne, strzykawki. Zabezpieczonych zostało też kilka telefonów komórkowych, pieniądze w kwocie 5 tysięcy złotych, karty pamięci czy dyski zewnętrzne - informuje ostrowska policja.

Mężczyzna po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu, a zabezpieczone środki do laboratorium kryminalistycznego. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 31-latkowi z powiatu ostrowskiego zarzutów posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych oraz ich wytwarzania.

Wobec mężczyzny został skierowany do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, do którego sąd się przychylił. Teraz mężczyzna będzie oczekiwał na wyrok w swojej sprawie, a kara, jaka może mu grozić, to nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również