iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Ostrowska ortopedia do remontu

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl
Przed świętami podpisana została umowa z wykonawcą na remont w ostrowskim szpitalu. Tym razem Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Na tę oczekiwaną inwestycję z powiatowego budżetu przeznaczona została kwota około 2 mln złotych.

- Znalezienie takiej kwoty w budżecie nie było łatwe, ale dziękuję radnym za zrozumienie w tym zakresie. Niech ten remont przebiega sprawnie. Przez ostatnie lata na ortopedii udało się już wiele rzeczy zmienić, m.in. dzięki zaangażowaniu dra Mirosława Falisa. Do tej pory uzupełniliśmy oddział chociażby o specjalistyczny sprzęt do wykonywania zabiegów. Teraz jednak czas na poważniejsze zmiany - powiedział starosta ostrowski Paweł Rajski.

 

Za kilka miesięcy efekt powinien być już widoczny. Remont nie tylko zapewni komfort pacjentom i personelowi, ale też pozwoli na wykonywanie większej liczby planowych zabiegów.

- Oddział ortopedii i traumatologii narządu ruchu od lat działa na pełnych obrotach, wykonując szereg różnych zabiegów. Ostrowscy specjaliści z nowatorskich rozwiązań medycznych są znani w całej Polsce, ale teraz dominują zabiegi z zakresu chirurgii urazowej - powiedział kierownik oddziału, dr Mirosław Falis.

Kompleksowy remont był już niezbędny. Oddział ma w tej chwili 5 specjalistów i 3 lekarzy w trakcie specjalizacji, którzy przeprowadzają ok. 1600 operacji rocznie, z czego 400 to duże zabiegi- endoprotezy. Liczba pacjentów hospitalizowanych rocznie to ok. 2000 osób. Dla takiej liczby pacjentów trzeba stworzyć odpowiednie warunki. Zakres prac będzie szeroki, kompleksowy remont rozpocznie się w lutym przyszłego roku.

- Przez ten czas trzeba będzie nieco ograniczyć liczbę wykonywanych zabiegów, zwłaszcza tych najbardziej popularnych, czyli endoprotez, ale na pewno nie będą zawieszone całkowicie – zapewnia kierownik oddziału.

W tej chwili na oddziale pacjenci leżą na salach 6-8 osobowych, po remoncie pomieszczenia te będą  przygotowane dla max. 4 osób. Będą dodatkowe dwie łazienki dla pacjentów, łącznie 4 węzły sanitarne, osobne łazienki dla personelu, będzie też przestrzeń dla prowadzenia rehabilitacji, czynności w trakcie usprawniania. W trakcie tej przebudowy warunki znacznie się poprawią.

Warto przypomnieć, ze ostrowscy lekarze ortopedzi z dr Mirosławem Falisem na czele są światowej klasy specjalistami w zakresie metody zespolenia kości piętowych za pomocą gwoździa środszpikowego. Rocznie w ostrowskim szpitalu wykonują ok. 60 operacji złamań kości piętowych oraz ok. 15 operacji związanych z powikłaniami złamań pięty. Ich doświadczenie w skali kraju i Europy jest największe.

Źródło: powiat-ostrowski.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również