iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Ostrowska karetka z darami pojedzie na Ukrainę

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

Ostrowski szpital wspiera medyków z Ukrainy. Z myślą o potrzebach tamtejszych lekarzy ostrowska lecznica wyśle jedną ze swoich karetek wraz z zebranymi darami rzeczowymi.

Symboliczne przekazanie sprzętu odbyło się 28 marca przed ostrowskim szpitalem.

 

Zbiórka sprzętu i organizacja konwoju to inicjatywa dyrektora szpitala Dariusza Bierły, który mówił że to gest solidarności ukraińskimi służbami medycznymi. Obecny na spotkaniu Starosta Ostrowski podkreślił, że wsparcie to ma znaczenie w kontekście toczącej się od miesiąca wojny. Liczy się, żeby pomoc potrzebującym była rozłożona w czasie.

A w ramach szpitalnej akcji pomocy uzbierało się całkiem sporo. Tyle, że do jej zmieszczenia potrzeba było aż czterech busów. Wszystko ma trafić do jednego ze szpitali wojskowych w pobliżu Lwowa, placówki, której lekarze współpracowali z ostrowską lecznicą.

- Karetka, którą chcemy przekazać to pojazd z naszych zasobów używany, ale w dobrym stanie. Dodatkowo dzięki wsparciu sponsorów, zakupiono sprzęt i materiały i leki. Udało się także zebrać bardzo potrzebny w sytuacji obrażeń wojennych sprzęt medyczny. Zakupy skonsultowane zostały z personelem na Ukrainie. Są to stabilizatory, deski ortopedyczne, płyny infuzyjne a więc materiały wykorzystywane w leczeniu osób poszkodowanych w wyniku działań wojennych - powiedział Dariusz Bierła, dyrektor Ostrowskiego szpitala.

W spotkaniu związanym z przekazaniem sprzętu uczestniczyli także: Piotr Walkowski -przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego, Roman Pacholczyk - wicestarosta ostrowski, Piotr Skoczylas - wicedyrektor szpitala oraz Izabela Rykowska - naczelna pielęgniarka. Zanim dary trafią do potrzebujących muszą jeszcze przejść procedurę odprawy w Służbie Celnej.

 

Źródło: powiat-ostrowski.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI