iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Ostrów Wielkopolski

Ostrowska "ginekologia" na nowo otwarta. Dyrektor szpitala: "Efektem są warunki, których nie ma w wielkopolskich szpitalach"

2020-07-28 08:16:24

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl
Nowy oddział ginekologiczny został oddany do użytku w ostrowskim szpitalu. Kierownictwo medyczne jak i dyrekcja placówki zgodnie przyznają, że to jedna z najnowocześniejszych placówek tego typu w Wielkopolsce.

Wczoraj odbyło się symboliczne przekazanie kluczy do nowej "ginekologii". Spotkanie odbyło się na parkingu przed wejściem do szpitala i zostało ograniczone pod względem biorących w nim udział osób.

– To kolejny powód do dumy, bo jest to chyba trzynasta duża inwestycja, zrealizowana w szpitalu. Przez dekadę zainwestowaliśmy tutaj około 100 mln złotych w różne miejsca. Tym razem jest to oddział, na którym rozgrywają się różne dramaty. Jedne pacjentki oczekują dziecka inne je tracą. Warunki, w których przyszło im czekać były delikatnie mówić nie były najlepsze. Stąd decyzja o remoncie – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Remont kosztował ok. 3 mln zł, a środki pochodziły z kasy powiatu. – Remont był inicjatywą starosty, ale wsparła go jednogłośnie cała nasza Rada. Zresztą my w ten sposób wspieramy każdą dobrą inwestycję realizowaną w naszym powiecie – powiedział Piotr Walkowski, przewodniczący Rady Powiatu.

Symboliczne klucze do oddziału otrzymali Dariusz Bierła -dyrektor, Tomasz Gostomczyk - kierownik oddziału oraz Renata Kaczorowska - zastępca oddziałowej, pod nieobecność Anity Świątek.

– To kolejna inwestycja powstała dzięki dobrej współpracy starostwa i szpitala. To oddział w zasadzie zbudowany od nowa. Efektem są warunki, których nie ma w wielkopolskich szpitalach - przekonywał D. Bierła. Wtórował mu kierownik ginekologii przekonując, że ginekologia wraz położnictwem i neonatologią świetnie się uzupełniają i decydują o tym, że „łańcuch’’ opieki nad matką i dzieckiem jest teraz najlepszy w województwie.

- Mamy rozwiązania, jakimi inni nie mogą się pochwalić, m.in. salę intensywnego nadzoru pooperacyjnego z prawdziwego zdarzenia, nowoczesny system nadzoru nad pacjentką jeśli chodzi o monitorowanie ciąż zagrożonych, pokoje wyposażone w węzły sanitarne oraz klimatyzację – wyliczał T. Gostomczyk.

Rocznie na ginekologię trafia ok. 4,5 tys. pacjentek, u których wykonywanych jest 1,5 tys. operacji oraz tyle samo drobnych zabiegów ginekologicznych związanych z poronieniami, krwawieniami oraz rozpoznaniami onkologicznymi. Coraz częściej trafiają tutaj pacjentki także z innych województw.

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Fotorelacja


Źródło: powiat-ostrowski.plReklama w Gazecie Internetowej


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej

iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl