iOstrowWlkp.pl reklamy
Ważne sprawy

Ostrowska dzielnicowa zorganizowała zbiórkę dla potrzebujących

2022-02-07 11:02:00

Sierż. sztab. Jagoda Stawowska, dzielnicowa I Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, zorganizowała wyjątkowa zbiórkę dla wielodzietnej rodziny, będącej w bardzo trudnej sytuacji materialnej.

 


- W połowie stycznia policjantka sierż. sztab. Jagoda Stawowska podczas obchodu swojej dzielnicy udała się pod adres, gdzie jak dowiedziała się wcześniej, ma mieszkać rodzina, która ma problemy finansowe - informują ostrowscy mundurowi. Na miejscu zastała niepełnoletnie dzieci oraz ich rodziców. Jak się później okazało ojciec – jedyny żywiciel rodziny, jakiś czas temu stracił pracę. Środki, które posiadali nie wystarczały na zaspokojenie codziennych potrzeb. - Dzielnicowa po usłyszeniu tej historii, bez chwili wahania postanowiła im pomóc. Wraz z st. sierż. Piotrem Wypychem oraz matką rodziny udali się do pobliskiego sklepu, gdzie policjantka z własnych środków zakupiła żywność.

Na tym nie zakończyła się pomoc dzielnicowej. Zaraz po odwiedzinach postanowiła zorganizować zbiórkę artykułów spożywczych, środków higieny osobistej oraz środków czystości. W akcję włączyli się zarówno funkcjonariusze, jak i pracownicy cywilni tutejszej komendy. Dzięki wspólnemu działaniu udało się w bardzo krótkim czasie zebrać najpotrzebniejsze rzeczy. W piątek, policjanci pojechali do rodziny i przekazali na ręce rodziców zebrane artykułu.

Uśmiech na twarzach obdarowanych był najlepszym podziękowaniem za zorganizowaną zbiórkę.

Źródło: KPP Ostrów WielkopolskiCzytaj również

POLUB NAS NA FACEBOOK