iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Ostrowscy policjanci pełniący służbę przy granicy z Ukrainą uratowali życie 69-letniej kobiecie

Zdjęcie: lubelska.policja. gov.pl

Policjanci przez okno wynieśli 69-letnią kobietę, w której domu doszło do pożaru.  Mundurowi udzielali jej pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Policjanci jako pierwsza służba ratownicza na miejscu rozpoczęli akcję gaśniczą budynku.

- W piątek około godziny 17:45 policjanci z Posterunku w Woli Uhruskiej oraz KPP Śrem i Ostrów Wielkopolski (garnizon wielkopolski) pełniący służbę w powiecie włodawskim w związku z sytuacją na granicy zostali skierowani przez dyżurnego do gminy Wola Uhruska, gdzie doszło do pożaru domu. Na miejscu w budynku widoczne było bardzo duże zadymienie oraz palił się tapczan. Mundurowi przy użyciu gaśnic samochodowych rozpoczęli akcję gaśniczą - informuje sierż. sztab. Elwira Tadyniewicz z lubelskiej policji.

W związku z informacją, że wewnątrz budynku może znajdować się kobieta, policjanci przeszukiwali pomieszczenia, w jednym z nich znaleźli leżącą na łóżku 69-letnią mieszkankę domu. Policjanci z uwagi na realne zagrożenia wynieśli kobietę przez okno, a następnie przenieśli na bezpieczną odległość od domu gdzie ocenili jej funkcje życiowe i udzielali pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Następnie na miejsce przybyli strażacy z Włodawy i Woli Uhruskiej, którzy przejęli akcję gaśniczą.

Niewątpliwie profesjonalne działanie policjantów zapobiegło nieszczęściu. Dzięki ich szybkiej reakcji nie doszło do tragedii. To kolejny przykład na to, że policjanci w codziennej służbie ratują innych nawet z narażeniem życia.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również