iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Ostrowianka straciła 6 tys. zł. Policja ostrzega - nie klikaj!

Policja apeluje do mieszkańców o zachowanie ostrożności po otrzymaniu wiadomości e-mailowej lub SMS z informacją o spłacie zadłużenia, dopłaty za przesyłkę. Z zasady wiadomości takie posiadają linki, które przekierowują na strony, którymi dysponują oszuści.

21 lutego ostrowscy policjanci zostali poinformowani przez mieszkankę naszego powiatu o tym, że otrzymała wiadomość SMS z treści której wynikało, że musi uregulować dopłatę za przesyłkę. Zadłużenie to wynosiło 0,89 złotych. Treść tej wiadomości nie wzbudziła w pokrzywdzonej żadnych podejrzeń z uwagi na okoliczność, że w ostatnim czasie wysyłała paczkę. Postanowiła uregulować rzekomą zaległość. Kobieta nie podejrzewając oszustwa „kliknęła” w link. Została przekierowana na stronę logowania do swojego konta bankowego.

Po wykonaniu płatności była przekonana, że spłaciła swoją zaległość. Po niedługim czasie okazało się jednak, że z jej konta zniknęło blisko 6 tysięcy złotych.

 

Policja ostrzega!
Dostałeś wiadomość e-mailową czy SMS z informacją o konieczności uregulowania drobnej zaległości czy dopłaty do przesyłki? Uważaj, bo to kolejny sposób oszustów na wyłudzenie pieniędzy. W ten sposób nieuprawnione osoby mogą wyciągnąć hasła do aplikacji bankowych i przejąć kontrolę nad kontem bankowym. W każdym przypadku, gdy chodzi o nasze pieniądze, stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Nie wchodźmy na dołączone do wiadomości linki i nie logujmy się przez nie na konto bankowe. Aby uniknąć problemów należy uważnie czytać wszystkie otrzymywane wiadomości, a przede wszystkim nie „klikać” w podejrzane linki, szczególnie jeśli prowadzą do systemów elektronicznych płatności.

 

 
Źródło: KPP Ostrów Wlkp.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również