iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Ostrowianin zatrzymany za malowanie faszystowskich znaków

Zdjęcie: KMP Milicz
Kara do dwóch lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez milickich policjantów mężczyźnie, który na moście kolejowym w Sławoszowicach oraz na drzwiach budynku stacji kolejowej w Miliczu sprayem namalował symbole propagujące treści o tematyce faszystowskiej. Podejrzany, który był już notowany za podobne przestępstwa, został objęty dozorem policyjnym i ma zakaz opuszczania kraju.

- Pod koniec października policjanci zostali powiadomieni, że na moście kolejowym w podmilickich Sławoszowicach na popularnie zwanych „pięciu mostach” ktoś sprayem namalował symbole prezentujące treści o tematyce faszystowskiej. Okazało się, że sprawca na ścianie mostu namalował znaki identyfikujące niemieckie jednostki wojskowe z okresu II wojny światowej. Także na metalowych barierkach ujawniono napisy propagujące ustrój faszystowski. Podobny znak identyfikujący młodzieżową organizację faszystowską został namalowany sprayem na drzwiach do pomieszczenia gospodarczego budynku stacji kolejowej w Miliczu - informuje podinsp. Sławomir Waleński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Miliczu.

Sprawą niezwłocznie zajęli się miliccy policjanci. Na podstawie uzyskanych informacji oraz analizy zebranych dowodów, w czwartek 25 listopada, zatrzymali 24-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego, który okazał się sprawcą tych przestępstw. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli - między innymi - puszki z farbą w sprayu, które prawdopodobnie były wykorzystane do malowania niedozwolonych symboli w miejscach publicznych. Do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał dwa zarzuty popełnienia przestępstw polegających na publicznym prezentowaniu treści o tematyce faszystowskiej, za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Jednocześnie policjanci ustalili, że 24-latek już wcześniej był notowany za podobne przestępstwa przeciwko porządkowi publicznemu. Po przesłuchaniu mężczyzna został zwolniony. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju. Postępowanie jest w toku – policjanci wyjaśniają okoliczności sprawy.

Źródło: KMP Milicz

Tagi: policja, milicz
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również