iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Ostrowianin zatrzymany w Krotoszynie. Prowadził samochód mając blisko 2,6 promila

Kolejny nietrzeźwy kierowca odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Dalszą jazdę uniemożliwili mu funkcjonariusze krotoszyńskiej drogówki, których zainteresowało nietypowe zachowanie się kierowcy, który jechał "wężykiem".

W trakcie zatrzymania potwierdziły się przypuszczenia policjantów, ponieważ 40-latek miał blisko 2,6 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat więzienia oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

- 11 kwietnia policjanci patrolujący ul. Ostrowską w Krotoszynie zauważyli citroena jadącego tzw. wężykiem. Natychmiast podjęli czynności zmierzające do zatrzymania kierowcy pojazdu, ponieważ stwarzał on realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Za kierownicą auta siedział 40-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, został więc przebadany alkomatem. Badanie wykazało, że jest nietrzeźwy. Miał w organizmie 2,6 promila alkoholu. Ostrowianin stracił prawo jazdy, ale poważniejsze konsekwencje nieodpowiedzialności dopiero przed nim - wyjaśniają policjanci.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka  grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i nawet dwa lata pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Krotoszyn





Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również