iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Ostrowianin w Kaliszu wyrywał starszym kobietom torebki

2022-02-08 12:02:00

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci z Wydziału Kryminalnego wytypowali i zatrzymali podejrzanego w sprawie szczególnie zuchwałych kradzieży. Mężczyzna wyrywał kobietom torebki.

 


Do wszystkich kradzieży doszło w styczniu bieżącego roku w Kaliszu.

 

- Schemat działania sprawcy był za każdym razem podobny. Najpierw wybierał swoją ofiarę, obserwował ją, a następnie podchodził od tyłu i wyrywał torebkę. Łupem sprawcy padały znajdujące się wewnątrz dokumenty, pieniądze, karty bankomatowe i telefony. Wszystkie osoby pokrzywdzone w tej sprawie, to starsze kobiety - podaje kaliska policja.

 

Ustalenie sprawcy tych szczególnie zuchwałych kradzieży nie było łatwe. Złodziej działał z zaskoczenia. Osoby pokrzywdzone, nie były w stanie podać rysopisu sprawcy, ze względu na dynamikę całego zajścia.

 

- Ostatecznie na podstawie analiz zebranego materiału dowodowego w pięciu tego typu sprawach, policjanci Wydziału Kryminalnego wytypowali sprawcę tych przestępstw. Okazało się, że to 40-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy w miejscu zamieszkania.

 

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu wszczęła śledztwo w tej sprawie. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara nawet 8 lat więzienia.

Źródło: KMP Kalisz


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK