iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Ostrowianin powołany przez Prezydenta RP...

Zdjęcie: Marek Borawski/KPRP
Prezydent RP Andrzej Duda w środę, 30 czerwca powołał Bartosza Ziółkowskiego w skład Narodowej Rady Rozwoju. Ostrowianin wszedł w skład nowej Rady ds. Energii, Środowiska i Zasobów Naturalnych.

Powołanie i pierwsze posiedzenie Rady z udziałem Bartosza Ziółkowskiego odbyło się w środę, 30 czerwca w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

- Prace Rady ds. Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych na najbliższe lata mają znaczenie kluczowe dla Rzeczpospolitej. Będą na niej omawianie m. in. kwestie związane z transformacją energetyczną naszego kraju – podkreślał dziś Prezydent RP podczas inauguracyjnego posiedzenia Rady. – Transformacja energetyczna musi przebiegać tak, aby człowiek został uczciwie potraktowany; aby nie obniżyć poziomu życia. Wierzę, że transformacja przyniesie impuls rozwojowy dla naszej gospodarki – dodał Andrzej Duda.

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej konsekwentnie realizuje kolejne działania, jeśli chodzi o zasadnicze kwestie. Rada ds. Energii, Środowiska i Zasobów Naturalnych to kolejna Rada w ramach Narodowej Rady Rozwoju, złożona z fachowców, którzy będą analizować ważne kwestie związane z tymi obszarami – powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Piotr Ćwik.

W skład powołanej przez Prezydenta RP Rady ds. Energii, Środowiska i Zasobów Naturalnych weszło 28 branżowych i naukowych ekspertów z całej Polski. Przewodniczącym Rady został prezydencki doradca Paweł Sałek, który zajmował się dotychczas właśnie kwestiami związanymi z energią, środowiskiem i ochroną klimatu. Rada będzie się ona spotykała cyklicznie, podobnie jak inne rady powołane w ramach Narodowej Rady Rozwoju.

Do zadań Rady do spraw Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych należeć będzie w szczególności: wsparcie działań Prezydenta w kontekście analizy aktualnych problemów w zakresie środowiska, energii i zasobów naturalnych; przegląd i analiza rozwiązań prawnych oraz opracowywanie założeń i projektów prezydenckich inicjatyw legislacyjnych w tych tematach; tworzenie forum debaty i dialogu w tym zakresie, a także edukacja oraz promocja działań i inicjatyw służących ochronie środowiska naturalnego.

Minister Piotr Ćwik zauważył, że rady powoływane przez Prezydenta pracują społecznie, a ich członkowie nie otrzymują żadnego wynagrodzenia; „decydują się na to, by gromadzić się wokół Prezydenta, tworzyć płaszczyznę dialogu, rozmowy na temat przyszłości Polski w tych obszarach”.

 

Przypomnijmy. Wczoraj informowaliśmy o odejściu dwóch ostrowskich radnych - miejskiego Mateusza Nycka i powiatowego - Bartosza Ziółkowskiego z Klubu Radnych Przyjazne Miasto i Powiat. Czy decyzja o powołaniu tego drugiego do Rady do spraw Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych miała wpływ na rezygnację z członkostwa w tym Klubie?

Zapewne w najbliższym czasie dowiemy się jeszcze więcej na temat planów obu panów.

 

Przeczytaj także:

 

Ostrowscy radni odchodzą z Klubu "Przyjazne Miasto i Powiat". Jaki jest powód?

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również