iOstrowWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

Ostrów Wielkopolski na podium w rankingu miast LivCom Awards

Zielono-niebieska rewolucja realizowana w Ostrowie Wielkopolskim oraz rewitalizacja Śródmieścia zostały nagrodzone podczas światowego rankingu miast LivCom Awards. Finał konkursu odbył się na Malcie. Ostrów Wielkopolskim w kategorii „Projekty” zajął III miejsce! Pokonując 250 tysięcy miast z całego świata! Nasze miasto zostało jedynym polskim laureatem, w zwycięskiej kategorii w tegorocznej edycji konkursu. Ranking organizowany jest pod patronatem ONZ.

Do ścisłego finału w zwycięskiej kategorii zakwalifikowały się tylko 22 miasta i 33 projekty z 24 krajów, w tym Ostrów Wielkopolski. Ostatni etap odbył się na Malcie. Urząd Miejski na Malcie reprezentowali: dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta Ewa Torzyńska oraz Jakub Tomalkiewicz dyrektor Wydziału Polityki Przestrzennej. Urzędnicy na miejscu, odpowiadali na pytania komisji konkursowej, która skupiała profesorów i ekspertów z całego świata. Przygotowaniem wniosków i prezentacją zajęła się Karolina Pająk, odpowiedzialna za współpracę międzynarodową.

- Nasza zielono-niebieska rewolucja i rewitalizacja Śródmieścia bardzo mocno wpisuje się w ogólnoświatowe trendy. To one wyznaczają nam dzisiaj kierunki, w które powinniśmy pójść. Tak szczególne wyróżnienie, zdobycie III miejsca i brązowego medalu w tym światowym konkursie, jest dla mnie powodem do wielkiej dumy i radości. Wyprzedziła nas jedynie Lubljana ze Słowenii i Qihe County w Chinach. Ranking dedykowany jest dla wszystkich miast, bez podziału na małe, średnie czy metropolie, można więc sobie wyobrazić jak silna była konkurencja – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

LivCom Awards to wyjątkowo prestiżowy i jedyny na świecie ranking, który koncentruje się na jakości życia, nagradzając te, w których żyje się najlepiej. Przeglądu i oceny prezentacji dokonuje międzynarodowy panel jurorów składający się ze specjalistów ds. środowiska i zarządzania krajobrazem.

- Nasze zwycięstwo to opinia niezależna i obiektywna. Nie jest to ocena polityczna, propagandowa, czy ocena populistyczna, ale właśnie rzetelna, merytoryczna i porównawcza. Bardzo jesteśmy dumni z tego sukcesu. Dziękuję wszystkim, którzy na niego zapracowali – dodaje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

LivCom Awards to międzynarodowy, globalny ranking, który jest organizowany od 1997 roku. W poprzednich edycjach finalistami były m.in. Abu Dhabi ze ZEA, szwedzkie Malmo, czy australijskie Port Fairy. Ranking organizowany jest pod patronatem ONZ. Udział w konkursie jest bezpłatny.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI