iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Wydarzenia

„Ostrów Wielkopolski - miasto ludzi z pasją”

2019-03-19 09:03:00

W tym tygodniu swoje działania kończy projekt społeczny „Ostrów Wielkopolski - miasto ludzi z pasją”, realizowany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. W ramach projektu przeprowadzono wywiady z 75. osobami, związanymi z Ostrowem Wielkopolskim.

Wywiady miały na celu ukazanie różnorodnych ścieżek zawodowych oraz szerokiego wachlarza pasji i zainteresowań. Niektóre z nich były zaskakujące i niespotykane na co dzień. Zwieńczeniem wywiadów był happening przeprowadzony w ostrowskim III Liceum Ogólnokształcącym. Uczniowie klasy 1b mieli możliwość przedstawienia swoich zainteresowań, podzielenia się wiedzą z danej dziedziny oraz wskazówkami, jak rozpocząć nową przygodę i poszerzyć swoje kompetencje. Niektóre z pasji zajmują uczniom wiele godzin w ciągu tygodnia, natomiast inni poświęcają swojej pasji tylko kilka minut dziennie. Wachlarz zaprezentowanych hobby okazał się bardzo szeroki i różnorodny. Każdy uczestnik wydarzenia przyniósł ze sobą rekwizyt związany ze swoim zamiłowaniem. Dzięki temu nawet najbardziej nietuzinkowe pasje wydały się uczniom bliższe.
Spotkanie zacieśniło więzi między uczniami oraz wychowawcą - dr. Jackiem Pawłowskim, który również brał czynny udział w projektowym happeningu. Fanpage na Facebooku polubiło prawie 600 osób, natomiast film cieszący się największym zasięgiem obejrzało ponad 7 tysięcy osób. Ze względu na liczne prośby widzów utworzono również kanał na YouTube, gdzie oprócz kilku wywiadów zamieszczono krótkie sprawozdania ze spotkań organizowanych w ostrowskich liceach i technikach.
 
Drugi etap projektu podzielony był na dwie części. Pierwsza z nich to działania poprowadzone na rzecz przedszkoli i szkół podstawowych, które miały na celu zainspirowanie najmłodszych mieszkańców naszego miasta do poszukiwania pasji.
 
Kolejną częścią były spotkania organizowane w ostrowskich liceach i technikach. Oprócz zapoznania młodzieży z projektem, jego celami i poszczególnymi etapami, towarzyszył nam zawsze gość specjalny. Były to osoby, które wcześniej udzieliły wywiadu i wyraziły zgodę na przeprowadzenie krótkiej prelekcji na temat swojego zawodu i pasji. W III Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Szkół Technicznych gościł Artur Magaj-zdobywca najwyższego drzemiącego wulkanu na świecie, do II Liceum Ogólnokształcącego zaproszono absolwenta tej szkoły, aktora i reżysera - Szymona Nowaka, w Zespole Szkół Ekonomicznych prelekcje przeprowadził absolwent prawa, Radny Miasta Ostrowa Wielkopolskiego - Jakub Paduch.
 
Zwieńczeniem wszystkich spotkań było otwarte spotkanie dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, które miało miejsce w Czytelni Głównej Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego z profesorem Michałem Jarneckim - historykiem i miłośnikiem podróży. We wszystkich spotkaniach uczestniczyło 750 beneficjentów. 
 
- Zainteresowanie projektem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Niestety, ze względu na ramy czasowe nie miałyśmy już możliwości przeprowadzenia większej liczby wywiadów, nad czym bardzo ubolewamy, ponieważ jest jeszcze kilkanaście osób, z którymi wywiady możnaby było nagrać i przybliżyć szerszej publiczności. Czujemy niedosyt, ale mamy nadzieję, że ktoś będzie kontynuował nasze dzieło - powiedziała Monika Hylińska, kierownik projektu. 
- Najmilej będę wspominała momenty nieuchwycone przez kamerę. Rozmowy, wskazówki i rady życiowe przekazywane przez autorytety naszego miasta. Chciałbym również z tego miejsca podziękować za każde miłe słowo, które do mnie dotarło i dopingowało do dalszej pracy, a zapewniam, że praca nad projektem była naprawdę tytaniczna. Niemożliwym wręcz było pogodzenie obowiązków szkolnych z licznymi wywiadami i spotkaniami. Jestem jednak niezmierne dumna i szczęśliwa, że projekt dobiega końca z tak pozytywnym odzewem ze strony ostrowian - powiedziała kierownik projektu.
 

 
Fotorelacja

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl