iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Ostatni dzwonek na przydział mieszkania przy Kujawskiej

W ramach Ostrowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego powstaje tam blok z 28 mieszkaniami.

U zbiegu ulic Kujawskiej i Olsztyńskiej w Ostrowie Wlkp. powstanie czterokondygnacyjny budynek z windą, w którym znajdzie się 28 lokali mieszkalnych. Prace inwestycyjne właśnie ruszyły. Aktualnie trwają badania archeologiczne. Planowany termin zakończenia wartej ponad 6 mln zł, to sierpień przyszłego roku. 

 

- Zainteresowanie mieszkaniami w Ostrowie Wielkopolskim wciąż jest duże. Staramy się rozwijać budownictwo w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu dla Systematycznych prowadzonego przez Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniami, ale także poprzez Ostrowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, by tych mieszkań mogło powstać jak najwięcej. Chcemy, by ludzie chcieli tu mieszkać, pracować i właśnie w Ostrowie budować swoją przyszłość - mówi Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wlkp. 

 

Zadanie dofinansowane jest z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego (2 mln zł) oraz Bank Gospodarstwa Krajowego (3 mln zł) w ramach preferencyjnego finansowania zwrotnego.

 

W nowym budynku Ostrowskiego TBS dedykowanym przede wszystkim młodym rodzinom z dziećmi, znajdować się będą mieszkania 1- ,2- i 3-pokojowe o powierzchni od 34 do 63 m2. Każde mieszkanie będzie posiadało duży balkon oraz komórkę lokatorską, a dodatkowo do dyspozycji mieszkańców będzie rowerownia i wózkownia. Wokół budynku powstaną także miejsca parkingowe. Projekt zakłada 1,5 miejsca parkingowego dla każdego mieszkania. Wnioski na mieszkania w ramach Programu Czynszowego Budownictwa Mieszkaniowego należy składać w biurze Ostrowskiego TBS, przy ulicy ul. Marii Konopnickiej 58 do dnia 20 lipca 2021 roku.

 

- Mieszkania budowane w ramach Ostrowskiego TBS-u charakteryzują się umiarkowaną ceną. Ich standard przewyższa standard mieszkań sprzedawanych na wolnym rynku. Wysokie normy techniczne, jakie są przewidziane dla tego rodzaju mieszkań powodują, że są one bardzo oszczędne – zwłaszcza w zużyciu energii do ogrzewania, dzięki zastosowaniu w budynku instalacji wentylacji mechanicznej z rekuperacją - zaznacza Paweł Woźniak, prezes Ostrowskiego TBS.

 

(alf)

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI