iOstrowWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

Osobowość Polonijna Roku 2022 odwiedziła swoją dawną szkołę w Ostrowie Wielkopolskim

2023-01-20 08:01:00
Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

Ostrowskie IV Liceum Ogólnokształcące odwiedziła mieszkająca od 17 lat na Wyspach Owczych absolwentka szkoły, Sabina Poulsen - tłumaczka, blogerka, autorka przewodnika, uhonorowana nagrodą Osobowość Polonijna Roku 2022.


Sabina Poulsen na co dzień prowadzi bloga o życiu codziennym, zwyczajach, kulturze i atrakcjach Wysp Owczych. Jest promotorką kultury i turystyki archipelagu na Północnym Atlantyku. Na Wyspach z kolei promuje polską kulturę, zwyczaje i tradycje, angażuje się w pomoc imigrantom. Jest autorką przewodnika „Wyspy Owcze z pierwszej ręki”, za który otrzymała Nagrodę Magellana 2021 w kategorii Najlepszy Przewodnik Ilustrowany.

Sabina Poulsen odwiedziła swoje dawne liceum występując w pięknym stroju farerskim. Uczniom i nauczycielom szkoły opowiadała mnóstwo ciekawych rzeczy o malowniczym zakątku Europy jakim są Wyspy Owcze. Przybliżyła farerskie zwyczaje, prawo, a także ciekawe informacje dotyczące szkolnictwa i samych mieszkańców. Młodzież mogła posłuchać języka farerskiego, a nawet zatańczyć typowy wyspiarski taniec.

Na spotkaniu uczniowie „Czwórki” zadali wiele nurtujących pytań, a absolwentka szkoły chętnie na nie odpowiadała. Przewodniczka po Wyspach Owczych bardzo wzruszyła się, gdy zobaczyła swoją dawną szkołę w całości wyremontowaną, nowoczesną i pełną kolorów.

 

Źródło: powiat-ostrowski.pl


Czytaj również