iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Ogródki Jordanowskie z nagrodą urbanistów

Drugą nagrodę w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich Oddział w Poznaniu otrzymała inwestycja związana z modernizacją Ogródków Jordanowskich, w ramach rewitalizacji przestrzeni miejskiej Ostrowa Wlkp. X edycja konkursu odbywała się pod hasłem „Najlepiej zagospodarowana przestrzeń publiczna w Wielkopolsce“.

- Nasze Ogródki Jordanowskie zostały jedną z najlepiej zagospodarowanych przestrzeni publicznych w Wielkopolsce! Cieszę się, że doceniono tę inwestycję. Modernizacja Jordanek zajęła II miejsce w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich Oddział w Poznaniu. Wyróżniono ją m.in. za wysoką jakość wykonania oraz nową i bardzo szeroką ofertę rekreacyjną skierowaną do różnych grup. To miłe, że nas dostrzeżono! To miejsce tętniło życiem każdego dnia - od otwarcia po modernizacji, aż do później jesieni - to dla mnie największa nagroda. Wiem, że na nowo pokochaliście ostrowskie Jordanki - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Jury konkursowe doceniło m.in. sposób modernizacji ogródków jordanowskich, stworzenie nowej i bardzo szerokiej oferty rekreacyjnej, skierowanej do różnych grup użytkowników, wysoką jakość wykonania oraz przyjazną kolorystykę. 

 

W konkursie ponadto wyróżniono:

 

Grand Prix dla Miasta Poznań (Zakład Lasów Poznańskich) za realizację: Poznawcze szlaki rekreacyjnoturystyczne Leśnictwa Antoninek (Etap I i II).

I nagroda - Gmina Miasto Złotów za realizację: Tereny rekreacyjno-wypoczynkowe przy ulicy Promykowej – ogrody tematyczne.

III nagroda - Gmina Opatówek za realizację: Przebudowa, rozbudowa (w miejscu istniejących budynków gospodarczych) oraz zmiana sposobu użytkowania domku gotyckiego tzw. „Cukierni“ na funkcję użyteczności publicznej – bibliotekę publiczną oraz budowa muru ażurowego.

Wyróżnienie przyznano Gminie Suchy Las za realizację: Teren Aktywnej Edukacji i Sportu w Suchym Lesie.

Źródło: umostrow.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również