iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Odwiedzili strażaków

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim otworzyli drzwi strażnicy i zaprosili mieszkańców na wielkie zwiedzanie obiektu przy ulicy Staszica. To była wyjątkowa okazja, by na własne oczy zobaczyć zmodernizowaną i nowoczesną siedzibę strażaków ochotników.

Tego dnia wielu ostrowian spełniało swoje marzenia o zostaniu strażakiem choć na kilka chwil. To była okazja, by zwiedzić wyremontowaną strażnicę, ale także wsiąść do wozu strażackiego i zobaczyć sprzęt jakim posługują się strażacy ochotnicy z ostrowskiej jednostki. Podczas Drzwi Otwartych znaleźli się również odważni, którzy dołączyli do szeregów OSP.

 

Przy ulicy Staszica odwiedzający zastali zmodernizowaną i rozbudowaną strażnicę. Teraz to nowoczesny i spełniający wszelkie standardy obiekt, na który strażacy ochotnicy czekali przez długie lata.  Nowa i wykonana od podstaw strażnica, zastąpiła stary i wysłużony obiekt, który nie przystawał już do potrzeb kolejnych dekad XXI wieku. Modernizacja strażnicy wraz z przebudową ruszyła w lutym 2021 roku i trwała ponad rok. Przez ten czas budynek zyskał zupełnie nowe oblicze.

 

Prace, które pozwoliły na całkowite odnowienie strażnicy kosztowały ponad 1,3 mln złotych, a pozyskane przez Miasto Ostrów Wielkopolski dofinansowanie na ten cel z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to 800 tys. złotych. To również kolejna inwestycja w ramach Ostrowskiego Ekspresu InwestycyjnegoTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI